XI Šveicarijos Joninių plaukimo maratone – rekordinis dalyvių skaičius

Šiltą birželio 20 dienos šeštadienio rytą Šveicarijos miestelyje nuotaika buvo pakili. Kaimas nušvito Šveicarijos maratono dalyvių, kurių šiemet buvo rekordinis skaičius – 123, šypsenomis. Iki paskutinių dienų nebuvo aiškumo ar maratonas įvyks dėl karantino įvestų apribojimų. Kaip ir kiekvienais metais renginį organizavo Arlandas Antanas Juodeška KPF prezidentas. Arlandas  atstovauja Lietuvą veteranų plaukimo varžybose Europoje bei visame Pasaulyje, yra daugkartinis Lietuvos čempionas bei rekordininkas.

O kaip smagu buvo visiems susitikti! Maloniai nustebino jaunųjų plaukikų gausa. Dalyvavo Lietuvos, Latvijos, Estijos plaukikai, viena dalyvė yra Indijos pilietė, mokosi Kaune, Lietuvos sporto universitete. Dalyviai ir žiūrovai sugūžėjo prie tvenkinio, kur 12.30 buvo duotas startas 2.300 m. ir 5000 m. rungtims. 400 metrų distancijoje galėjo dalyvauti visi megėjai, senjorai ir neįgalūs plaukikai. Šios rungties startas buvo duotas kol plaukikai varžėsi ilgose distancijose.

Pirmas 2.300 metrų finišo lentą palietė Erikas Grigaitis (laikas 31:26,3). Erikas yra Kauno plaukimo mokyklos atstovas (tren. R.Mažutaitienė; R.Šalčius), yra iki 17 metų 100 m. nugara rekordininkas Lietuvoje, daugelio tarptautinių varžybų dalyvis ir prizininkas.Tarp merginų pirma buvo Marija Rutkauskaitė (laikas 33:53,4) , Marija atstovavo plaukimo klubą ,,Startas“ jos trenerė yra Jūratė Statkevičienė. 2300 m. absoliučioje įskaitoje nugalėtojais tapo Sigitas Katkevičius iš Alytaus ir Aida Vilimiene iš Klaipėdos. 5 kilometrų distanciją jau tradiciškai pirmas baigė Edgaras Štura 1:06:46,9.

Pirma iš moterų grupės buvo Vanntsi Marle iš Estijos (reikia pažymėti, kad ji atstovavo vyresniųjų grupę). Vyriausias plaukikas įveikęs 2.300 m. distanciją buvo 79 metų Stasys Grigas. Svarbu, kad šis maratonas buvo vienas iš pirmų atrankos etapų į Kuršių marių maratoną bei ,,Grand prix” prizams laimėti.

Sekantis plaukimas vyks Lampėdžiuose liepos 6dieną. Finalinė šventė Kuršių Marių Maratonas 2020-07-11 Kintuose. Šis projektas finansuojamas Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos. Po varžybų visi dalyviai tradiciškai buvo pakviesti į Survilų sodybą, kur buvo apdovanoti nugalėtojai ir prizininkai (orginalūs medaliai sukurti Tado Gutausko). Specialiais suvenyrais buvo pasveikinti Jonai. Buvo daug muzikos, šokių, vaišių ir kitų linksmybių. Labai ačiū organizatoriams, teisėjų komandai, dalyviams ir žiūrovams. Iki kitų kartų! Straipsnį parengė Renata Gadliauskienė

Marato rezultatai

Maratono prizininkai

NUOTRAUKOS