Vilniuje baigėsi neįgaliųjų Baltijos šalių vasaros jaunimo žaidynės

2015 m. gegužės 17 d., sekmadienį Viniuje, Gerosios Vilties mokykloje, baigėsi pirmą kartą surengtos neįgaliųjų sportininkų Baltijos šalių vasaros jaunimo žaidynės. Antrąją varžybų dieną plaukimo baseine, smiginio ir baudų mėtymo rungtyse neįgalieji sportininkai iš Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Baltarusijos išsidalijo dar daugiau nei 30 medalių komplektų. Plaukimo varžybose dalyvavo 51 sportininkas.

Šauniai plaukimo varžybose pasirodė mūsų klubo Takas plaukikė Gabrielė Čepavičiūtė. Ji jauniausia varžybų dalyvė (g.2006m.) ir užėmė 3-ią vietą tarp visų sportininkių iki 17 metų plaukdama 50m nugara – 1,06,48. Tai naujas Lietuvos rekordas S6 klasėje. Sėkmingiausiu šių žaidynių dalyviu tapo neregys plaukikas iš Kauno Mindaugas Dvylaitis – jis iškovojo net 6 aukso medalius. Jau įvykdęs 2016 metų Rio de Žaneiro parolimpinių žaidynių B normatyvą, sportininkas laimėjo visas rungtis, kuriose tik dalyvavo.

Jo trenerė Birutė Užkuraitytė – Statkevičienė pripažino, kad varžovų lygis šiose žaidynėse buvęs žemesnis nei kitose varžybose, kuriose Mindaugas dalyvauja. „Reikia įvykdyti A normatyvą, kad būtume ramūs dėl bilieto į Rio“, – sakė vienos iš Lietuvos parolimpinio komiteto vilčių trenerė.

Sėkmingai plaukimo varžybose pasirodė svečiai iš Estijos – jie namo išsiveža net keliolika medalių.

Fizinę, regėjimo ir intelekto negalią turintys sportininkai iki 23 metų azartiškai varžėsi ir baudų mėtymo bei smiginio varžybose. Nugalėtoju baudų mėtymo rungtyje tapęs Erikas Siaurusaitis prisipažino, kad finale tikėjęsis pataikyti visus 10 metimų iš 10. Pergalei pakako ir 9: „Neseniai buvau peršalęs, tad neparodžiau visko, ką galiu“, – sakė tvirtos valios vaikinas, siekiantis pergalių krepšinio vėžimėliuose varžybose.

Lietuvos parolimpinio komiteto prezidentas Vytautas Kvietkauskas žaidynių uždarymo ceremonijoje simbolinę šio renginio vėliavą perdavė Latvijos neįgaliųjų vaikų sporto federacijos pirmininkei Aijai Klavinai: tikimasi, kad 2016 metais pajėgiausi jaunieji šio regiono neįgalieji sportininkai varžysis Latvijoje.

Pirmąsias Baltijos šalių jaunimo vasaros žaidynes organizavo Lietuvos parolimpinis komitetas, renginio partneriais yra  Latvijos ir Estijos parolimpiniai komitetai, renginį finansavo Tarptautinio parolimpinio komiteto (IPC) Agitos paramos fondas, Parolimpinio sporto rėmimo fondas, Kūno kultūros ir sporto departamentas prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės, Neįgaliųjų reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos.

Varžybose iš viso dalyvavo per 150 neprofesionalių sportininkų.

Čia rasite plaukimo rezultatus – 2015 BALTIC SUMMER YOUTH GAMES SW 2015 Protocol