Trijų valandų plaukimas Elektrėnuose paminėti Lietuvos valstybės atkūrimo dieną

Vasario 16-tą dieną jau trečią kartą Elektrėnų 50 metrų plaukimo baseine vyko 3 valandų plaukimas, skirtas Lietuvos valstybės atkūrimui paminėti. Tai nėra labai masiškos varžybos, nes tik nedaugelis sportininkų gali ryžtis plaukti tiek laiko. Dalyvaujančių tikslas yra per 3 valandas nuplaukti kuo ilgesnį nuotolį.

Startavo 18 plaukikų, tarp kurių buvo vienas geriausių Lietuvos stajerių Grantas Dapkus. Plaukikams prizus buvo įsteigusi Lietuvos olimpiečių asociacija (LOA). Varžybas stebėjo ir plaukikus sveikino Miuncheno olimpinių žaidynių (1972) čempionas Vladas Česiūnas.

Vyrų varžybose daugiausiai per tris valandas nuplaukė kaunietis G. Dapkus, įveikęs net 13 km 550 m. Tai – naujas varžybų rekordas. Marius Jankauskas buvo antras (10 km 300 m), o trečias liko Artūras Golovačius (9 km 100 m). Moterų grupėje pirma buvo kaunietė Austina Kasperavičiūtė (9 km 600 m), antrą vietą užėmė Aušra Grabauskienė (8 km 950 m), o trečia buvo šiaulietė Sigita Janušytė (5 km 300 m).

Varžybose dalyvavo mūsų klubo narys, LPF VK narys, Algimantas Vilkevičius (57), kuris buvo pats  vyriausias varžybų dalyvis. Jis įveikė 8 km 400 m. Tarp jaunųjų iki 15 metų plaukikų nugalėtojais tapo Elektrėniškiai: Rokas Steponavičius, Ugnius Zdanevičius ir Justas Jankauskas, kurie per tris valandas įveikė atitinkamai 8 km 500, 8 km 400 m, 8 km 000 m. Tarp mergaičių pirmavo Elektrėnų plaukikės Gintarė Pališauskaitė (6 km.000 m), antra buvo  Deimantė Davidavičiūtė (4 km 500 m), trečia – Viltė Karlapavičiūtė (4 km. 000 m).

Nežiūrint, kad plaukimo varžybų dieną Elektrėnuose vyko nemažai renginių – smiginio ir poledinės žūklės turnyrai, tačiau plaukikus pasveikinti atvyko miesto meras Kęstutis Vaitukaitis su patarėju, dalyvius taip pat sveikino Elektrėnų sporto, turizmo ir pramogų centro direktorius Kęstas Vitkauskas.

vasario16d03

vasario16d02