Šveicarijos miestelyje vyko Joninių plaukimo maratonas 2018

Jau devintą kartą, per Jonines, Jonų miesto Jonavos kaimynystėje, Šveicarijos miestelyje vyko Joninių plaukimo maratonas. Jame dalyvavo gausus būrys įvairaus amžiaus plaukimo mėgėjų. Jauniausiam dalyviui Jonui Kiprui Gadliauskui buvo 11metų, o vyriausiam – Stasiui Grigui – 77 metai. Varžybose buvo plaukiamas tradiciniu tapęs 2,3 km. nuotolis ir pirmą kartą šiemet vykdytas 5 km. plaukimas. Plaukikai, šiose varžybose įveikę 5km. nuotolio normatyvą, įgavo teisę liepos 14d. dalyvauti vykdomose LR 100-mečio Kuršių marių maratone KMM 2018-07-14 (https://klubastakas.lt/renginys/lr-100-mecio-kursiu-mariu-maratonas-kmm-2018/).

Kaip visuomet, plaukikų plaukiančių atviruose vandens telkiniuose, pirma mintis būna ar bus pakankamai šiltas tvenkinio vanduo, ar bus geras oras. Jokio klausimo niekas nekelia apie gerą varžybų nuotaiką ir gerą jų organizavimą. Dalyvių nuotaika visada būna puiki, nes tokią atmosferą dažniausiai sukuria šių varžybų organizatoriai ir sumanytojai. O jis yra gerai žinomas plaukimo pasaulyje žmogus, Kauno plaukimo federacijos prezidentas, Šveicarijos gyventojas Arlandas Juodeška. Suprantama, jam vienam vykdyti tokias varžybas gal ir būtų sudėtinga, todėl, jau ne pirmi metai jas vykdyti padeda visi šeimos nariai. Tradiciškai teisėjų komandą surinko vyr. teisėja Jolanta Dulevičienė, pakviesdama savo koleges, patyrusias plaukimo treneres Vilma Kučiakienę, Loretą Bakutienę, Ingą Pravdinskienę šiam atsakingam darbui. Algis Ališauskas būdamas puikus ir patyręs plaukikmo fanų fotografas, sustabdė puikias renginio akimirkas (Facebook Lietuvos plaukimas mano nuotraukose ).

Jau ne pirmi metai šiose tarptautinėse varžybose dalyvauja ne tik Lietuvos plaukikai bet ir latvė Ilze Aigare, ir ketvirtus metus tampa geriausia Šveicarijos Joninių 2018m. varžybų dalyve ir buvo apdovanota gražia taure. Vyrų tarpe greičiausiausias buvo Edgaras Štura, kuris dalyvaudamas pirmą kartą šiame renginyje ir plaukdamas 5km. pasiekė įspūdingą laiką (1val., 7min.) ir kaip kiti 11 dalyvių įvykdė LR 100-mečio Kuršių marių maratono KMM 2018-07-14 normatyvą. Tuo pačiu organizatoriai sveikina Edgarą Šturą su žmona susilaukus dukrytės ir linki gražaus ir darnaus šeimyninio gyvenimo.

Savo ištvermę ir drąsą Joninių plaukimo maratone parodė 13 Lietuvos karo akademijos kariūnų. Žiūrovai pamatė, kad jie puikiai moka plaukti taisyklingais varžybiniais plaukimo būdais. Greičiausias jų buvo Edvinas Rupšys 2.3 km nuotolį įveikęs per 48 min.41, 72sek.

Varžybose plaukė ir plaukikai su regos negalia: Paulius Ašmontas, Marija Skripkaitytė ir Marius Skripkaitis. Kad nepasimestų trasoje juos lydėjo pats varžybų organizatorius Arlandas Antanas Juodeška. Jie visi, kaip ir kiti nugalėtojai, po varžybų buvo apdovanoti diplomais ir/ar medaliais. Jų trenerė Birutė Statkevičienė plaukė tradicinį 2,3 km nuotolį ir pagal specialią taškų skaičiavimo sistemą, tapo geriausia tarp vyresnio amžiaus plaukikų. Ji buvo apdovanota gražiaspalve vėtrunge.

Rugilė Girštautaitė (Panevėžys) ir kaunietis Aidas Matekonis už greičiausiai įveiktą 2,3km nuotolį buvo apdovanoti Kintų kaitavimo centras Kintuose įsteigtu prizu – nemokamomis kaitavimo pamokomis Kintuose.

Liepos 6 d. plaukikai ruošiasi dalyvauti “Lampėdžių” plaukime, kur bus varžomasi 2 km. ir 4 km. rungtyse. Dar po savaitės “LR 100-mečio Kuršių marių maratono KMM 2018-07-14”. Paskutinį liepos šeštadienį vyks Platelių plaukimo maratonas, o rugpjūtį – maratonas Sudeikiuose. Visus plaukimo entuziastus kviečiame į renginius ne tik varžytis, bet ir maloniai bendraujant pasidalinti vasaros teikiamais malonumais.

Čia rasite maratono rezultatus – Šveicarija2018results