Šveicarijos maratonas dalyvius pasitiko puikiu oru ir labai šiltu vandeniu

2013 m. birželio 23 d. jau ketvirtą kartą Lietuvos įvairaus amžiaus plaukikai Joninių išvakarėse juda link Šveicarijos, kur rengiamas Joninių plaukimo maratonas.  O, kad visi suprastų, Šveicarija, tai miestelis Jonavos raj. Šio plaukimo sumanytojas Arlandas Juodeška, yra šio miestelio gyventojas, svetingai pasitiko kiekvieną dalyvį. O jų šiemet buvo 57. Tai rekordinis šio plaukimo maratono skaičius.

Šių metų maratonas buvo kiek kitoks negu prieš tai trys buvę. Šiemet dalyvius džiugino puikus oras ir labai šiltas tvenkinio vanduo.  Net per šiltas, taip kalbėjo beveik visi dalyviai. Dalyvius nudžiugino puikiai paruošta trasa, kurios ilgį iš vakaro labai tiksliai nustatė Arlandas. Ryte, visiems užsiregistavusiems plaukikams, buvo pranešta, kad trasos ilgis 2300m, ir kiekvienas dalyvis turėjo įveikti nuotolį pirmyn (1150 m) ir atgal. Trasos pradžia ir tvenkinio pabaiga buvo nužymėta įvairios spalvos plūdurais: ir kiekvienas jų žymėjo atitinkamą nuotolio ilgį. Tai labai padėjo plaukikams orentuotis trasoje.

Varžybų startas buvo patikėtas Kauno plaukimo mokyklos treneriui Leonidui Bezzubovui, kuris  irgi yra Šveicarijos gyventojas.  Teisėjams vadovavo gerai žinoma plaukikė ir trenerė Jolanta Dulevičienė, o jai talkininkavo pats varžybų sumanytojas Arlandas Juodeška ir  Centro  plaukimo mokyklos trenerė Teresa Sibik. Varžybose buvo nemažai pagalbininkų, kurie  šalia plaukikų irklavo valteles ir buvo pasiruošę padėti pavargusiems.  Bet nė vienam plaukikui pagalbos neprireikė.

Vienas iš labai teigiamų šio maratono epizodų tai, kad po varžybų visi dalyviai, nežiūrint jų amžiaus, susirinko Arlando Juodeškos neapsakomo grožio ir dydžio sodyboje, kurią saugojo du labai žavūs vilkai Lapė ir Latas. Bet kaip ir pats sodybos šeimininkas, taip ir jie buvo labai draugiški atvykusiems… Laikas neprailgo laukti apdovanojimų, nes buvo dar surengtos tinklinio ir futbolo rungtynės, o kas nežaidė tas galėjo ant žarijų išsikepti ir pasivaišinti šašlykais ir kepsneliais. Latvijos plaukikė Ilzė Aigarė atvežė Joninių pyragą, kuris labai greitai buvo suvalgytas. Oi koks jis buvo skanus! Kažkas atvežė savo keptos duonos, daržovių, sumuštinių, vaisių, kurie labai tiko pavargusiems jauniems ir jau šiame pasaulyje gerokai pabuvusiems plaukikams.

 Rezultatai buvo paskelbti pasibaigus tinklinio ir futbolo varžyboms. Jauniausių, iki 17 m. plaukikų tarpe, nugalėtoju tapo Tomas Mikalauskas (rez. 30 min. 56,44 sek.) o tarp merginų –  Goda Overlingaitė (33 min. 50,00 sek.). Vyresniųjų (18-24m.) grupėje pirmavo Jonas Zakarauskas, kuris po labai atkaklios kovos laimėjo maratoną tarp vyrų. Jo rezultats 30min. 55,34sek.  Pavelas Protaščiuk  buvo pirmas 25-34 m. grupėje (33 min. 43,00 sek.). Tarp merginų pirma buvo  Milda Bilinauskaitė (39 min. 36,00 sek.). 35-44 m. grupėje pirmas buvo Arvydas Burinskas (35 min. 52,00 sek.) ir Aušra Patašienė (41min. 55,00sek.). Arvydo sūnus LSU 3 kurso studentas Julius, Lietuvoje žinomas gimnastas taip pat plaukė maratone ir II grupėje užėmė 4 vietą (54 min. 47,00 sek.). 45 -54m. grupėje pimas buvo, jau ne kartą absoliučiu šio  maratono nugalėtoju tapęs  Vilmantas Krasauskas (34min.41,00 sek.). Šis kartas jam irgi buvo laimingas. Jis ir vėl tapo absoliučiu maratono nugalėtoju.

Šioje grupėje latvės Ilzės Aigarės rezultatas buvo (34min. 36,00 sek.), tačiau jai gerokai pasipriešino viena vyriausių varžybų dalyvių moterų tarpe Birutė Statkevičienė, kuri (55-65 m. grupėje) buvo pirma (40min. 39,00 sek.). Susumavus užimtas vietas, pridėjus amžiaus koeficientą, pasirodė, kad Birutė tapo absoliučia šių varžybų nugalėtoja. Ji tokias varžybas jau yra laimėjusi ir 2011m. Algimantas Vilkevičius buvo pirmas VI grupėje, o Viktoras Snieška (44min. 22,00sek.) – VII grupėje. Maratone taip pat dalyvavo Platelių maratono talismanas (jis vienintelis plaukikas, kuris plaukė visuose Platelių maratonuose) Antanas Guoga bei nemažas būrys verslininkų ir praeityje žinomų plaukikų. O pats varžybų organizatorius ir sumanytojas Arlandas Juodeška plaukė senjorų plaukime (400 m), dėl ko labai išgyveno, nes pagrindiniam plaukimui, jam pritrūko laiko, kurį «suvalgė» varžybų organizavimas.

Dar kartą nuoširdžiai norime padėkoti Arlandui Juodeškai, kuris gigantiškomis pastangomis, negailėdamas savo jėgų ir laiko, surengė šį maratoną, surado dosnius rėmėjus ir pritraukė didelį būrį plaukimo entuziastų.

 

Čia rasite maratono rezultatus: failai/Sveicarijos2013.pdf