Sudeikiuose baigėsi 2013 m. atviro vandens čempionatas

Rugpjūčio 10-ąją į Sudeikius (Utenos rajonas) suvažiavo plaukimo entuziastai ir atviro vandens mėgėjai prie  vieno gražiausių Lietuvos ežerų Alaušo, kuriame surengtas jau penktasis plaukimo maratonas SUDEIKIAI 2013, kurį suorganizavo ir vykdė Algimantas Vilkevičius, Lietuvos plaukimo federacija, Utenos rajono savivaldybė, Kauno plaukimo meistrų ir neįgaliųjų klubas „Takas“. Maratonas SUDEIKIAI 2013 – tai paskutinis ir baigiamasis Lietuvos maratonų bei atviro vandens čempionato etapas. Kiti etapai vyko Lampėdžiuose (Kaune) ir Platelių ežere (Plungės r.).

Iš viso plaukimo varžybose dalyvavo 106 plaukikai: 60 vyrų ir 28 moterys varžėsi 2,5 km nuotolyje. Tarp vyrų užtikrintai laimėjo Marius Mikalauskas (29:45,18 min.), tarp moterų pirmoji atplaukė Erika Bespalko (32:22,52 min.). Taip buvo nepamiršti neįgalieji bei senjorai: jie varžėsi 500 m atkarpoje. 

 

Ketvirtą kartą surengtame Lietuvos atviro vandens plaukimo čempionate (5 km nuotolis) dalyvavo 14 dalyvių (8 vyrai ir 6 moterys) čempionais tapo: Paulius Dapkus KCSM ( 58 min. 03,69 sek.) ir Guoda Jonelytė iš Panevėžio (1 val., 06 min.48,14 sek.).

Susumavus trijų maratonų (Lampėdžiai, Plateliai ir Sudeikiai) rezultatus paaiškėjo, kad Lietuvos maratonų atviro vandens čempionato nugalėtojais tapo Grantas Dapkus (Kaunas) ir Guoda Jonelytė (Panevėžys). Antros vietos laimėtojai (Vilmantas Krasauskas ir Aistė Kubiliūtė), o trečios vietos laimėtojai (Jonas Zakarauskas ir Erika Bespalko). SVEIKINAME.

Šiais metais oro ir vandens temperatūra beveik sutapo, bangavimas nedidelis, taigi plaukikai mėgavosi plaukimu, taip pat gera organizacija, skani žuvienė, nuostabus paplūdimys pakerėjo  visus dalyvius, jų draugus bei šeimos narius. Visi buvo patenkinti, juoba kad maratonas, Sudeikiuose  rengiamas kasmet, jau tapo tradicine džiugia vandens sporto švente ir sudeikiečiams, ir uteniškiams, ir visos Lietuvos gyventojams.

Čia rasite maratono rezultatus: failai/Visi_Sudeikiai_2013_po.pdf

Grand Prix 2013 lentelė: failai/grand prix 2013 visas.pdf