Rekonstrukcijos darbai „Girstutyje“ vėl vyksta

Kultūros ir sporto rūmuose „Girstutis" atnaujinti rekonstrukcijos darbai įsibėgėja. Tuo penktadienį savo akimis įsitikino statybvietėje apsilankę Kauno miesto vadovai.

Dėl ne nuo savivaldybės priklausiusių priežasčių „Girstučio" rekonstrukcija buvo įstrigusi. Tačiau miesto vadovai sugebėjo surasti išeitį iš šios keblios situacijos. Kultūros ir sporto rūmus rekonstruojančios bendrovės „Kamesta" ir „Sienojus" buvo įpareigotos savivaldybei pateikti perrašytą jungtinės veiklos sutartį, 1,92 mln. litų siekiančią sutarties vykdymo garantiją bei naują detalų darbų atlikimo grafiką.

„Dabar svarbiausia, kad darbai vyktų sparčiai ir nekiltų jokių kliūčių, galinčių juos vėl sustabdyti. Gaila, kad buvo tuščiai praleistas visas pusmetis, tačiau tikiuosi, kad pavasarį jau matysime konkrečius rezultatus. „Girstučio" plaukimo baseinas yra nacionalinės svarbos sporto objektas. Jis reikalingas ne tik kauniečiams, bet ir visos šalies sportininkams, siekiantiems pasaulinio lygio rezultatų", – penktadienį ryte apsilankęs statybvietėje, statytojams sakė miesto meras Andrius Kupčinskas.

Naujajame darbų grafike numatyta, kad „Girstučio" baseino rekonstrukcija turi būti pabaigta iki 2012 m. lapkričio mėnesio. Speciali savivaldybės sudaryta darbo grupė nuolat stebės, ar rekonstrukciją atliekanti bendrovė „Kamesta" laikosi numatyto grafiko.

Baigus sporto ir pramogų centro „Girstutis" rekonstrukciją, bus atidarytas moderniausias Baltijos šalyse plaukimo kompleksas su 50 m ilgio ir 8 takų plaukimo baseinu, 25 m ilgio 4 takų apšilimo baseinu, treniruoklių salėmis ir pramogų zona.

Šuo metu yra išbetonuoti du mažesni baseinai, sumūrytas priestatas, pakeista dalis stogo, kai kuriose pastato zonose pradėta vidaus apdaila, atlikta didžioji dalis santechnikos ir ventiliacijos sistemų įrengimo darbų. Šaltuoju metų laiku čia bus keičiamos senosios sijos, didžiojo baseino kolonos, tinkuojamos sienos, klojamos plytelės. Naudodamiesi palankiomis oro sąlygomis statybininkai ėmėsi automobilių stovėjimo aikštelės įrengimo darbų.

Sporto ir kultūros centro „Girstutis" rekonstrukcija kainuos apie 21 mln. litų. Savivaldybė yra pasirašiusi sutartį dėl 5 mln. litų Europos Sąjungos struktūrinių fondų paramos. Dar 4 mln. litų bus panaudoti iš Valstybės investicijų programos lėšų.