Plaukimo maratono PLATELLE 2019 „pirmi kartai“ ir kiti nuostabūs potyriai

Praėjusį savaitgalį, Liepos 27 d. jau 38-tą kartą Plateliuose vyko plaukimo šventė – plaukimo maratonas. Oras buvo ,,užsakytas“ organizatorių, vanduo taip pat lepino šiluma (apie 19–20 laipsnių). Ir nors šį kartą maratono laikas sutapo su keliomis tarptautinėmis varžybomis, dalyvių buvo per 100.

      Tradiciškai šventė buvo atidaryta įteikiant prizą iš toliausiai atvykusius dalyviams. Šiais metais tai buvo svečiai iš Minsko.

    Po atidarymo jėgas galima buvo išbandyti smiginio varžybose.

    12.30 val. startavo 1800 m plaukimo rungties dalyviai. Pirmasis finišavo Jokūbas Jankauskas iš Šiaulių (grupė iki 17 metų), jo laikas – 00:22:44. Greičiausia moterų grupėje buvo Ainė Povilaikaitė iš Kauno (17–24 metų grupė), jos laikas – 00:23:45.

     13.15 val. buvo duotas startas ilgai, 3500 m, distancijai. Čia pirmasis atplaukė Tadas Lėveris iš Kauno (laikas 00:44:25). Nuostabi šios rungties kova įtraukė tiek dalyvius, tiek žiūrovus – visi prizininkai finišavo tik 4-rių sekundžių skirtumu. Šaunuoliai vyrai!

     Tarp merginų pirmoji finišavo šešiolikmetė Juneta Krylovaitė, prieš 2 savaites kartu su dar viena maratono dalyve Rugile Girštautaite  (15 m.) įveikusi Kuršių marias (10 km). Joms linkime ir toliau nenuleisti rankų ir siekti užsibrėžtų tikslų!

      Po ilgojo maratono vyko visuotinis 100 metrų plaukimas. Čia jėgas išbandė tie, kurie nesiryžta plaukti ilgesnės distancijos.

      Vėliau vykusiame senjorų ir neįgaliųjų plaukime varžėsi neįgalieji kaunietis Saulius Šatinskas ir Vladimiras Fedotovas iš Klaipėdos. Vyriausia dalyvė tarp moterų – 1937 metais gimusi Vladislava Danutė Dzedulionienė, plaukė pirmą kartą gyvenime, ir tai buvo iššūkis tiek jai pačiai, tiek ją lydėjusiems dukrai ir anūkui, saugojusiems ir raginusiems Danutę nepasiduoti. Reikia pažymėti, kad maratone plaukė Danutės dukra Renata ir 12-metis anūkas Jonas Kipras Gadliauskas, tarp visų vyrų parodęs įspūdingą 10-tą rezultatą. Gražu, kai maratone dalyvauja vienos šeimos 3-jų kartų atstovai!

       Maratoną vainikavo virvės traukimas, alaus statinės nešimas ir įspūdingas plaukimas tam nepritaikytomis priemonėmis. Neįtikėtinai buvo pasiruošęs pastarosios rungties dalyvis Polis Barakauskas – jis plaukė antikvarine vonia, irdamasis kastuvu, tad jo pastangos buvo įvertintos specialia taure.

       Atskirai paminėtinas ir vyriausios grupės vyrų nuo 70 metų nugalėtojas Antanas Guoga. Antanas iki šiol nepraleido nė vieno Platelių maratono, ir jo rezultatai ne prastėja, o bėgant metams tik gerėja. Neabejotina, kad Antanas yra uždegantis pavyzdys visiems!

       Dar vienas ,,pirmas kartas“ buvo sportininkės Junetos Krylovaitės mamai žurnalistei Jūratei Pylibaitienei, kuri, išmokusi plaukti tik šių metų birželį, per neramias ežero bangas įveikė 1800 m distanciją. Sveikiname ir linkime, kad šis plaukimas būtų tik pradžia ateities iššūkiams!

        Šventinę nuotaiką kūrė ir palaikė šmaikštus renginio vedėjas, o teisėjai ir organizatoriai nuoširdžiai rūpinosi, kad niekam nieko nepritrūktų. Ir jiems pavyko su kaupu! Dėkojame rėmėjams, teisėjams, organizatoriams ir dalyviams. Susitiksime kitąmet!

Straipsnio autorė

Renata Gadliauskienė

Nuotraukos Renata Gadliauskienė

Čia rasite maratono rezultatus

Nuotraukos https://www.facebook.com/renata.gadliauskiene.7/media_set?set=a.2590521557638954&type=3