Plateliuose – tradicinis XXXVII plaukimo maratonas „Platele-2018”

Paskutinį liepos savaitgalį 28 dieną, jau 37-erius metus iš eilės šeštadienį, Platelių ežeras prie jachtų klubo sukunkuliuoja nuo gausybės plaukikų. Plaukimo entuziastus čia kasmet sukviečia gražia tradicija tapęs  tarptautinis plaukimo maratonas „Platele-2018“.

Šiemet jame savo jėgas išbandė 126 plaukikai iš Lietuvos ir užsienio šalių. Plaukikus džiugino ypač šiltas vanduo. Greičiausiai įveikusieji 100 bei 300 m, 1,8 ir 3,5 km distancijas buvo apdovanoti specialiais Lietuvos sporto draugijos „Žalgiris“ prizais, o iš toliausiai atvykusiam dalyviui – Čikagoje šiuo metu gyvenančiam plateliškiui Poliui Barakauskui – vienas iš šio maratono sumanytojų ir iniciatorių, plateliškis Eugenijus Bunka įteikė ypatingą prizą – Platelių ežero saloje buvusios pilies mūro gabalėlį ir į tą salą vedusio tilto atplaišą.

Mėgėjai ir profesionalai, vietiniai ir atvažiavę iš kitų rajonų, lietuviai ir užsieniečiai nepabūgo Žemaitijos ežero platybių ir plaukė kas trumpesnį, kas ilgesnį nuotolį. Tarp gausybės dalyvių buvo galima išvysti ir gerai pažįstamų veidų, ir naujų. Populiarumo neprarandantis renginys kaip ir kiekvienais metais sutraukė platų ratą įvairaus amžiaus moterų ir vyrų plaukikų. Tiesa, gal jų būtų buvę ir daugiau, mat tik ištikimiausi maratono gerbėjai žinojo apie renginį. Kiti, mesdami akmenį į organizatorių daržą, tikino pasigedę viešinimo.

Šiųmetinio maratono nepraleido ir Antanas Guoga iš Marijampolės klubo „Torpedos“.Jį drąsiai galima vadinti vieninteliu plaukiku, dalyvavusiu visuose Platelių plaukimo maratonuose. Įveikęs 1,8 km distanciją plaukimo sporto aistruolis pasakojo, jog per visus 37-erius metus, kiek gyvuoja šis renginys, nėra buvęs toks šiltas vanduo. Įsimintinas kauniškiui buvo ir pirmasis maratonas, kuriame jis išdrįso dalyvauti sugipsuota koja.

Kone visą dieną trukęs renginys, kurio metu ežeras tiesiog virė, prasidėjo mažuoju maratonu. Jo dalyviai turėjo įveikti 1,8 km distanciją. Tarp vyrų pirmasis su ja susidorojo kauniškis Erikas Grigaitis. Vaikinas, kurio giminės šaknys – Plungėje, minėtą distanciją įveikė per 21 minutę ir 47,7 sekundės. Moterų kategorijoje greičiausia buvo klaipėdiškė Paulina Pekūnaitė, atplaukusi per 24 minutes ir 48,9 sekundės. 60–64 m. amžiaus kategorijoje greičiausias buvo plungiškis Algirdas Zimkus, distanciją įveikęs per 36 minutes ir 30,2 sekundės.

Kol varžėsi didžiojo maratono dalyviai, kuriems teko įveikti ilgiausią – 3,5 km – atstumą, išaiškinti ir kitų rungčių laimėtojai. Greičiausiai 100 m distanciją įveikė kauniškiai Elzė Bielskutė ir Tadas Keršavičius. Šio miesto atstovams sėkmė šypsojosi ir senjorams skirtoje 300 m distancijoje. Ją pirmasis įveikė Arlandas Juodeška.

Vyrų grupėje greičiausiai didįjį maratoną įveikė šiauliškis Roman Pokalo. 3,5 km atstumą jis nuplaukė per 42 minutes ir 22,3 sekundės. Tarp moterų šiemet greičiausia buvo kauniškė Deimantė Ivanauskaitė, distanciją įveikusi per 51 minutę ir 44,6 sekundės. Neliko nuskriausti ir drąsuolius žvilgsniais nulydėję ant kranto likę žiūrovai. Jie galėjo save išmėginti vandenyje traukdami virvę, nešdami alaus statinę ar lenktyniaudami netradicinėmis plaukimo priemonėmis. Kad likusieji ant kranto nenuobodžiautų, buvo surengtos ir smiginio varžybos.

Čia rasite maratono rezultatus: 2018PlateliaiResults