Plateliuose įvyko jau 34-asis plaukimo maratonas „Platelee – 2015”

Plateliuose jau 34-ą kartą vyko tarptautinis plaukimo maratonas. Šis maratonas yra antras „Grand Prix“ atviro vandens telkinio varžybų etapas. Varžybas rengia Lietuvos plaukimo federacija. Į startą stojo 153 dalyviai. Maratono dalyviai galėjo įveikti 1,8 km arba 3,5 km nuotolius. Vieni jų pasirinko tradicinį 1,8 km nuotolį, o kiti 29 dalyviai – 3,5 km atstumą. Pastarasis nuotolis yra privalomas dviems komandų atstovams.

Platelių maratonas nuo 1982 m. vyksta visada tuo pačiu metu (liepos paskutinį šeštadienį), visada toje pačioje vietoje (Platelių ežere prie jachtklubo „Žalgiris“). Varžybas kartu su Lietuvos sporto draugija „Žalgiris” šiemet rengė ir šalies plaukimo federacija.

Šiemet nei oras, nei vanduo ežere nelepino dalyvių. Pūtė stiprus vėjas, o naktį oras buvo tik 8ºC, kas gerokai atvėsino ir taip nelabai šiltą ežero vandenį. Ryte jo temperatūra buvo tik 17ºC. Šaltas vanduo, didžiulės bangos gerokai apsunkino dalyvių plaukimą. Todėl net 7 dalyviai nepajėgė įveikti nuotolius ir į finišą buvo atplukdinti valtimis. Tokios varžybų sąlygos buvo didelis išbandymas jauniems plaukikams, kurie daugiausiai treniruojasi plaukimo baseinuose, kur vanduo net 10ºC aukštesnės temperatūros. „Manėme, kad susirinks mažiau žmonių, nes netoliese Klaipėdoje vyko jūros šventė, oras buvo nekoks, bet tų, kurie sportuoja, mėgsta šią sporto šaką, oro sąlygos nelabai baugina“, – sakė A.Vasiliauskas.

Daugiausiai dalyvių stojo prie 1,8 km linijos – 88 vyrai, iš kurių penki nuotolio nebaigė. Greičiausias buvo Kauno atstovas Marius Mikalauskas – 20 min. 53,6 sek., antras atplaukė Simas Žiaukas (Kaunas) – 21 min. 28 sek., trečias Vytenis Vaišvilas (Vilnius) – 21 min. 31 sek.

Varžybose kovą tęsė 14 Grand Prix komandų, nors pirmame etape jų buvo užsiregistravę – 18. Komandą būtinai turi sudaryti 4 plaukikai, kur vienas turi būti plaukimo veteranas, viena moteris, o kiti du plaukikai – be apribojimo. Todėl dėl komandos garbės ir vietų starte žiūrovai matė net traumuotus plaukikus. Traumuota ranka rungtyniavo vienas geriausių Lietuvos plaukikų Jonas Zakarauskas. Jis 1,8 km įveikė su įtvaru. Su kojos trauma rungtyniavo ir varžybų lyderė Kristina Taločkaitė.

Nugalėtoju 65-erių ir metų ir vyresnių grupės dalyvių tarpe tapo Viktoras Snieška (33:02). Tradicinio 1,8 km maratono nugalėtojais tapo kauniečiai Viktorija Pulgaitė (23:26) ir Marius Mikalauskas (20:53,6). Atskirose moterų amžiaus grupėse nugalėtojomis tapo V. Pulgaitė (23:26,0), Eglė Vaupšaitė (33:16), Vilija Vėlyvytė (33:32), Renata Snitkuvienė (35:45,1) Aušra Grabauskienė (29:57) Aida Vilimienė (30:06), Ewa Szala (28:14, Lenkija) ir Birutė Statkevičienė (28:10).

Tarp vyrų nugalėtojais tapo: Laurynas Orla (24:06,5), Marius Mikalauskas (20:53,6), Laisvūnas Stipinas (29:01), Audrius Murauskas (28:28,1), Nikolajus Bagdonavičius (23:22), Raimondas Gincas (24:47,3), Vaidotas Gumbis (25:19), Artūras Tuomas (25:18), Kęstutis Vaičiatis (31:00), Jonas Mickeliūnas (32:50) ir Viktoras Snieška (33:02). Pagirti reikėtų tuos plaukikus, kurie įveikė 3,5 km nuotolį.

Pirmiausiai didelio pagyrimo nusipelno kaunietė Deimantė Ivanauskaitė, kuri kiekvienais metais gerina savo rezultatus (46:29) ir su dideliu noru treniruojasi ir ruošiasi maratonams Kauno Lampėdžių ežere. Jos nuolatinės konkurentės Godos Overlingaitės rezultatas – 47:21 min., o trečia buvo Ema Balčiūtė (49:41).

Broliai Grantas ir Paulius Dapkai greičiausiai plaukė 3,5 km nuotolį. Bet tai jau tampa įprastu reiškiniu. Grantas nuotolį įveikė per 38 min. 58,3 sek., o Paulius – 41 min. 17,5 sek. Trečias finišavo šiaulietis Vladimiras Volodko (41:19).Varžybų organizatoriai jau keletas metų yra įsteigę specialų prizą varžybų dalyviui atvykusiam iš toliausiai. Tą prizą šiemet gavo viena geriausių Lenkijos plaukimo veteranių E. Szala, kuri atvyko iš Poznanės.

„Sporto šventė buvo graži. Dalyvavo rajono valdžia. Apskritai rajonuose valdžia tokiems renginiams skiria daugiau dėmesio, jie praeina šventiškiau“, – pastebėjo „Žalgirio” prezidentas.

Be varžybų, Platelio maratono dalyviai galėjo pasilinksminti dalyvaudami netradicinėse rungtyse – virvės traukimo vandeny, statinės nešimo, plaukimo nestandartinėmis priemonėmis. Jų nugalėtojai buvo apdovanoti simboliniais prizais.

Čia rasite maratono rezultatus – Platelee2015Rezultatai

Grand Prix lentelė po 2-jų etapų – Grand Prix 2015_2etapas

3 Comments

Join the discussion and tell us your opinion.

vytautas
2015-07-28 at 20:36

Lietuvos Plaukimo Federacijos klausiu ir norėčiau sulaukti atsakymo. rengdami Lampėdžių, Plateliųir Sudeikių maratonus ir skelbdami juos tarptautiniais kodėl diskriminuojate, ir rodote nepagarbą vyresnėms kaip 65 amžiaus grupėms.FINA taisyklės sako,kad Plaukimo veteranų amžiaus skirstomas kas 5 metai 25-29,30-34 ir t.t
Šis jovalas tęsesi dešimtmetį. Ir kasmet yra sakoma ir su buku užsispyrimu neklausoma. Kiekvienai amžiaus grupei privalu rodyti dėmesį ir pagarbą.O ne 65m. ir visas likes vyresnis savartynas,Galu gale Lietuvos plaukymo federacija priklauso tarptautiniai plaukymo federacijai FINA.
p.s A. Vilkevičiui
Ne medalių reikia, o dėmesio vyresniems, kaip ir visoms amž. gr. Ir natūralu kad vyresnės amž. gr. nėra tokios skaitlingos,kaip jaunesnės.

Palaikau Vytauta
2015-07-29 at 13:37

Dar taip nebuvo, kad varžybų organizatoriams Platelių maratone būtų šaukiama „GĖDA” GĖDA”. O tai atsitiko šių metų Platelių maratone. Gėda turi būti ir LPF atstovams atsakingams už veteranų sportą, kurie prisiima atsakomybę už varžybų organizavimą, o į varžybas neatvsiunčia nei vienao LPF atstovo. Taip, sutinku su Vytauto nuomone. p.Vilkevičiau, esate atsakingas už veteranų varžybas Lietuvoje ir nedarote, kad būtų gerbiami varžybų dalyviai, ypatingai vyresnio amžiaus, dalyviai. (Imame manyti, kad jums svarbiausiai tapo tik kuo greičiau pasiimti dalyvių starto mokesčius, o gal juos, galų gale, varžybų dalyviai jau turėtų patys pervedinėti į LPF sąskaitą). Gal galvojate, kad jūs pats jau varžybose nedalyvaujate, tai galite nedaryti tai, kas priklauso padaryti organizatoriams tarptautinėse na ir vietinėse varžybose. Kodėl Platelių maratone nebuvo nė vieno LPF atstovo? Kodėl nebuvo vykdomos 2015m. Platelių maratono nuostatų taisyklės? Manome, kad klaidos bus ištaisytos Sudeikių maratono metu, Platelių prizai bus atiduoti tiems kam priklausoė. Plaukikai neužpyktų, jei federacija (p.Vilkevičius) atsirašytų varžybų dalyvių už padarytas klaidas.

arla
2015-07-31 at 19:21

Ponas Vytautai, teisybe bus.