Plateliuose bangas kėlė pusantro šimto plaukimo maratono dalyvių

Platelee-2009

Šeštadienio pavakarę Plateliuose finišavo dvidešimt aštuntasis plaukimo maratonas. Gilias tradicijas turinti vandens šventė, šiemet paženklinta atrakcijų įvairove ir skaudžia vieno plaukimo mėgėjo nesėkme.

 

Laimėti – ne svarbiausia. Prie maratono starto linijos šiemet stojo 150 plaukimo mėgėjų ne tik iš Lietuvos, bet ir iš Latvijos.Tradicinėje 1,8 kilometro distancijoje absoliučia laimėtoja moterų grupėje pripažinta septyniolikmetė kaunietė Aistė Kubiliūtė. Mergina šį atstumą nuplaukė per 21 min. ir 22 sek.

 

Vyrų grupėje tradicinę maratono distanciją pirmas baigė Šarūnas Jankauskas, tapęs absoliučiu nugalėtoju vyrų grupėje. Jo rezultatas – 20 min. ir 28 sek. Didžiają maratono distanciją 3,5 kilometro pirma įveikė kaunietė Eglė Rakickaitė. Mergina šį atstumą įveikė per 44 min. ir 52 sek.

Vyrų grupėje pirmas buvo klaipėdietis Igoris Kazlovskis. Jo rezultatas – 42 min. ir 11 sek.

 

Nors teisėjai prie finišo tiksliai fiksavo rezultatus, jie ne visiems maratono dalyviams buvo svarbūs. Mat Platelių vandens šventės jau daugelį metų neįsivaizduojamos be kai kurių plaukikų, kuriems svarbiausia gerai praleisti laiką su bendraminčiais ir pasitikrinti jėgas bei ištvermę trąsoje. Todėl vyriausiųjų amžiaus grupėje prie starto linijos stoję į septintą dešimtį įkopę plaukikai kauniečiai Antanas Goga, Romualdas Bičkauskas ir Viktoras Snieška yra vadinami Platelių maratono prisiekusiaisiais.

 

Pramogavo ir krante. Vandens šventėje pramogų netrūko ir krante. Šiemet maratono organizatoriai pasirūpino, kad nenuobodžiautų ir negalėjusieji mėgautis maudynėmis. Krepšinio aikštelėje neįgalieji varžėsi figūrinio važiavimo, baudų metimo rungtyse.

 

Tačiau bene linksmiausios varžybos buvo vandenyje. Statinaitės nešimo, imtynių ant burlentės ir virvės traukimo varžybos žiūrovus privertė kvatoti iki ašarų, o originaliausio šuolio rungtyje, dalyviai galėjo pademonstruoti ne tik savo sportinius bet ir aktorinius sugebėjimus.

 

Nelaimė aptemdė šventę. Į pabaigą artėjančios šventės nuotaikas šeštadienio vakarą netikėtai aptemdė vieno dalyvio nesėkmė. Trisdešimtmečio kauniečio Manto J. šuolis nuo tiltelio buvo nevykęs. Susižalojęs vyras buvo ištrauktas iš vandens ir paguldytas ant neštuvų. „Šis šventės dalyvis šuoliui ryžosi po to, kai buvo paskelbtos visos šiai rungčiai užsiregistravusiųjų pavardės, o dalyviai jau stovėjo išsirikiavę varžyboms. Kauniečio pavardės šiame saraše nebuvo", – sakė šventės organizatorius Alvydas Viršilas, apgailestavęs dėl nelaimės. Sužalotas vyras greitosios pagalbos automobiliu buvo skubiai išgabentas į Klaipėdos ligoninę. Spėjama, kad kaunietis, iš kelių metrų aukščio neatsargiai nerdamas į gelmę, susižalojo stuburą.

 

Sekantis atviro vandens maratonas bus rugpjūčio 8 dieną Sudeikiuose, Utenos raj.

 

Straipsnį parengė l.ryto žurnalistė Janina Vansauskienė