Platelių plaukimo maratonas LSD „Žalgiris“ prizams laimėti „Platelle – 2017“

Kiekvienais metais, dažniausiai paskutinį liepos savaitgalį,  plaukimo mylėtojai sugrįžta į Platelius. Čia vyksta didelė šventė plaukikams ir visiems kas prijaučia šiam nuostabiam sportui. Liepos 29 d. čia įvyko XXXVI tradicinis Platelių plaukimo maratonas LSD „Žalgiris“ prizams laimėti „Platelle – 2017“. Maratono ilgis 3,5 arba 1,8 km. bei 300 m senjorų plaukimas.

Platelių maratonas vyksta nuo 1982, visada toje pačioje vietoje (Platelių ežere prie jachtklubo „Žalgiris“). Dangus nepagailėjo saulės, o ežero vanduo buvo apie 20 laipsnių.  Oro sąlygos buvo labai palankios sportininkams: vanduo lygus, dangus žydras, tik kartais kelyje pasimaišydavo viena kita antelė ar lydekaitė 🙂. 

Šiemet dalyvių aktyvumas buvo mažesnis nei praeitais metais. Viso maratone dalyvavo 89 dalyviai: 84 plaukė 1,8 km. maratoną, 5 – plaukė ilgąjį 3,5km. ilgio maratoną. Dalyvavo 17 moterų ir 72 vyrai. Maratone be Lietuvių sportininkų buvo dalyviai atvykę iš Belgijos bei JAV.

Šventė prasidėjo masiniu 100 metrų plaukimu. Vaikinų plaukimą laimėjo Kauno klubo ,,Takas“ mažasis plaukikas Jonas Kipras Gadliauskas (10 metų). Tai jo pirma iškovota taurė, kurią ilgai prisimins. 1,8 km. Greičiausia tarp visų moterų buvo nepalaužiamoji Viktorija Šulgaitė, o tarp visų vyrų – Masiulis Gedvydas.

 Įspūdingai 1,8 km. distanciją įveikė ir Edgaras Matakas (turintis regėjimo negalią). Jis buvo apdovanotas specialiu prizu. Edgarą lydėjo Karolis Leviška, kadangi Edgarui sunku orientuotis nematant kelio atvirame vandenyje. Sveikiname tokią iniciatyvą. Visada labai gera matyti ir žinoti, kad žmonės turintys negalią gali daryti neįmanomus dalykus. Ne tik gali,  bet ir daro!

 3,5 km. nuotolį plaukė viena mergina, kuriai ir atiteko didžioji maratono taurė – ištvermingoji  Deimantė Ivanauskaitė. Beje ji buvo greitesnė ir už vyrus, plaukusius šią distanciją. Tarp vyrų ilgojoje distancijoje stipriausias buvo Daukšas Benediktas. Tačiau labiausiai nustebino dvylikametis  Domantas  Songaila, kuris įveikė 3,5 km. distanciją antras. Jo brolis, kuriam tik vienuolika metų plaukė trumpąjį maratoną. Šaunuoliai vaikinai! Plojame ir mamai, kuri nepabūgo ir išleido savo vaikus į plačiuosius ežero vandenis! Vyriausias maratono dalyvis 1941 metų gimimo Stasys Grigas.  Jis įveikė 1,8 km. distanciją. Tarp vyriausiųjų dalyvių (70 metų ir daugiau) stipriausias buvo Viktoras Snieška.

 Šventė tęsėsi toliau: vyko 300 metrų senjorų plaukimas, alaus statinės nešimas, smiginio varžybos, nepritaikytomis plaukti priemonėmis plaukimas bei virvės traukimas. Visi laimėtojai ir prizininkai šių rungčių buvo apdovanoti specialiais prizais.

 Šventė buvo graži, dalyvavo  rajono valdžia, maratono pradininkai,  bei buvo daug vietinių ir atvykusių poilsiautojų, kurie aktyviai ,,sirgo“ už sportininkus bei patys galėjo dalyvauti rungtyse. Galima pastebėti, kad šiame maratone visuomet yra išskirtinai daug  rėmėjų, kurių prizais džiaugiasi dalyviai: kiekvienas dalyvis gavo po išskirtinę rankų darbo dėžę, marškinėlius bei sertifikatą. Plateliuose ir taurės visuomet stebina nugalėtojus, o medaliai būna pagaminti specialiai šioms varžyboms.

Ačiū organizatoriams ir rėmėjams.

 Maratono rezultatai: Platelių maratonas 2017

Straipsnį paruošė Renata Gadliauskienė