Platelių maratone dalyvių netrūko

Platelee-2010

Paskutinį liepos šeštadienį vyko tradicinis, jau XXIX Platelių plaukimo maratonas. Varžybų organizatoriai džiaugėsi sulaukę rekordinio dalyvių skaičiaus – 176 plaukikų. Didįjį, 3,5 km maratoną laimėjo Aistė Kubiliūtė (43:48 min.) ir Marius Mikalauskas (41:47 min.).

 

Graži, saulėta diena buvo palanki atvykusiems iš įvairių Lietuvos vietų maratono dalyviams. Sirgalių, palaikančių dalyvius, taip pat netrūko. Vieni plaukikai dalyvavo masiniame, senjorai – 300 metrų plaukime, dar kiti, atsižvelgdami į savo gebėjimus, rinkosi didįjį ( 3, 5 km) arba mažąjį maratoną (1, 8 km).

Mėgstantys neįprastas rungtis, dalyvavo alaus statinės nešimo, virvės traukimo varžybose vandenyje.

Jaunesnieji nepabūgo dalyvauti itin originaliose varžybose – plaukti „vana“. Deja, šioje rungtyje ne visiems dalyviams sekėsi rankomis irkluoti sėdint savo plaukimo priemonėje: kai kurie, nenuplaukę iki finišo, apvirto. Ši rungtis – smagi atrakcija, privertusi net rimčiausius nusišypsoti. Ne vieno žiūrovą prajuokino mergaitė, plaukusi maišu, kuris buvo prikištas plastikinių butelių, o ant  maišo puikavosi užrašas : „Beržoro bulvės“.

Įvairių rungčių dalyvius sveikino Plungės rajono merė Elvyra Valerija Lapukienė, vicemeras Juozas Šlepetis, šio plaukimo maratono pradininkas Benas Čiutys, uždarosios akcinės bendrovės „Elektromontuotojas“ direktorius Rolandas Bankauskas, Plungės rajono savivaldybės kultūros ir sporto skyriaus vedėjo pavaduotojas Alvydas Viršilas. Laimėtojams buvo įteikti diplomai, medaliai ir marškinėliai.

Alaus statinės nešimo rungtyje trečiąją vietą laimėjo kaunietis Tautvydas Motiejūnas, antrąją – plateliškis Andrius Gražulis, pirmąją – plungiškis Romas Kubilius. Virvės traukimo varžybose stipriausia buvo komanda iš Kauno, šiek tiek pritrūko sėkmės (ar stiprumo) antrąją vietą užėmusiems vietiniams – plateliškiams, garbingą trečiąją iškovojo Klaipėdos merginos.

Džiaugdamiesi, kad dalyvavo, prizus atsiėmė ir mažojo bei didžiojo maratonų laimėtojai. Kaunietis Antanas Guoga, nepraleidęs dar nė vieno Plateliuose vykstančio maratono, atsiimdamas prizą už iškovotą trečiąją vietą savo amžiaus grupėje, sakė: „Atsisakiau vykti į Švedijoje vykstantį maratoną, kad galėčiau būti čia“. Paskatinamąjį prizą gavo ir vyriausias dalyvis Stasys Šimkevičius iš Vilniaus.

Platelių ežeru ir šiuo renginiu žavisi ir pirmąkart dalyvaujantys. Jauniausias mažojo maratono (1, 8 km) plaukikas dešimtmetis Deividas Ivanauskas iš Kauno prisipažino, kad jam čia ypač patiko švarus ežero vanduo, tad dalyvausiąs ir kitais metais. Nors plaukimo varžybas pradėjo lankyti tik praėjusių metų rudenį, tačiau Platelių maratonas jau antrasis, kuriame jis išbando savo jėgas.

Pasak kaunietės plaukimo trenerės Jolantos Dulevičienės, plaukimo varžybos Plateliuose išsiskiria masiškumu, be to, daug jos auklėtinių čia laimi prizines vietas.Didžiajame maratone tarp moterų iš septynių plaukinių tris pirmąsias vietas užėmė kaunietės: pirmąją vietą – Kubiliūtė Aistė (nuplaukė per 43: 48), antrąją – Rakickaitė Eglė (nuplaukė per 46: 40), trečiąją – Dulevičienė Jolanta (nuplaukė per 47: 15).

Didžiajame maratone iš startavusių dvidešimt dviejų vyrų, greičiausiai nuplaukė kaunietis Mikalauskas Marius  (41: 50), antras – kaunietis Žiaukas Simas (42: 34), trečias – panevėžietis Slėnys Vytenis (43: 02).

 

Kitas baigiamasis Grand Prix maratonas vyks Sudeikiuose, Utenos raj., Alaušo ež. rugpjūčio 14 d.

 

Čia rasite maratono rezultatus: http://www.dbtopas.lt/takas/lt/varz/2010083

 

Čia rasite Grand Prix įskaitą po 2 maratonų: failai/2grandprix2010.pdf