Pietų Korėjoje Lietuvos plaukimo veteranai iškovojo medalius

Pietų Korėja, ji mūsų sporto sirgaliams atsimins ilgai kur prabėgusiame plaukimo čempionate D.Rapšys trumpai triumfavo pasaulio plaukimo čempiono titule… Dar neišblėsus aistroms į Gvandžu plaukimo areną susirinko vandens sporto šakų FINA pasaulio meistrų (veteranų) čempionatas, sutraukęs per 4 tūkstančius plaukimo, dailiojo plaukimo, atviro vandens, šuolių į vandenį bei vandensvydžio entuziastų iš daugiau nei 80 pasaulio šalių.

2019 metų rugpjūčio 12-18 d. Lietuvai šiame čempionate atstovavo 13 sportininkų: 5 šuolininkai į vandenį – Liucija Balsienė, Kęstutis Autukas ir Rokas Šermukšnis (Vilniaus šuolininkų į vandenį klubas), Asta Girdauskienė ir Johnas Deiningeris (Kauno šuolių į vandenį veteranų klubas „Salto“) bei 8 plaukikai – Antanas Guoga ir Vytautas Bronislovas Šatas (Marijampolės plaukimo meistrų klubas „Torpedos“), Artūras Štura ir Edgaras Štura (Vilniaus plaukimo veteranų klubas „Poseidonas“), Vedestas Šefleris, Arlandas Antanas Juodeška ir Renata Dindė (Kauno meistrų plaukimo klubas „Takas“), Sigitas Katkevičius (Vandensvydžio sporto ir rekreacijos klubas „Dzūkijos vandenis“).

Pagal FINA nuostatus yra apdovanijamos pirmos šešios vietos, tad lietuviai skynė medalius vieną po kito. Pasaulio čempionate geriausiai iš mūsiškių sekėsi E.Šturai. Jis visus savo startus vainikavo medaliu ir nauju šalies veteranų rekordu – sidabrą jis iškovojo 400 m ir 200 m distancijose kompleksiniu būdu, 400 m laisvuoju stiliumi ir 200 m peteliške, o bronza pasipuošė 800 m laisvuoju stiliumi rungtyje. Jo brolis, taip pat Vilniaus “Poseidono” klubo narys Artūras Štura, 200 m peteliške rungtyje iškovojo ketvirtąją vieitą, 800 m  laisvuoju stiliumi buvo šeštas, 400 m kompleksiniu būdu – penktas, 100 m  peteliške – septintas.

Lietuvos rekordus gerino Kauno klubo “Tako” narys V.Šefleris, užėmęs 5-ąją vietą ir pasiekęs Lietuvos rekordą 800 m laisvuoju stiliumi rungtyje, finišavęs ketvirtas 200 m peteliške rungtyje ir likęs aštuntas 50 m distancijoje. Alytaus plaukimo klubo „Dzūkijos vandenis“ atstovas S. Katkevičius 200 m krūtine distancijoje buvp ketvirtas, 200 m kompleksiniu būdu – septintas.

Į stipriausiųjų dešimtukus pavyko patekti Kauno klubo “Takas” nariams A. A. Juodeškai (7-as 50 m krūtine, 10-as 50 m nugara  ir 12-as 100 m nugara distancijose) ir R.Dindei (9-a 50m peteliške distancijoje), Marijampolės plaukimo meistrų klubo „Torpedos“ plaukikams A. Guogai (9-as 400 m kompleksiniu būdu rungtyje), o V.B.Šatas buvo 12-as 200 m ir 400 m laisvuoju stiliumi rungtyse. Vienintelis iš lietuvių 3k m atviro vandens plaukime startavęs A. Guoga užėmė 9-ąją vietą. Tai buvo jo jau 95 atviro vandens plaukimo maratonas.

Čia rasite visus čempionato rezultatus