Lampėdžių plaukimo maratono dalyvius neišgąsdino šaltas oras ir didelės bangos

2019 m. liepos 06 d. jau aštuoliktąjį  kartą Lampėdžių karjere susibūrė atvirojo vandens plaukimo entuziastai. Jau tradicija tapusiame plaukimo maratone paminėti Mindaugo karūnavimo liepos 6 dieną,  dalyvavo 81 dalyviai. Oro sąlygos buvo labai prastos: temperatūra buvo +17, vandens +19, taip pat didelis bangavimas ir smarkus vėjas.

Šiais metais reikėjo įveikti 2 arba 4 km bei 500 metrų senjorams ir neįgaliesiems.  Išbandyti savo jėgas plaukiant dviejų kilometrų atstumą ryžosi 24 moterys (viena nebaigė) ir keturių kilometrų atstumą nuplaukė 3 moterys. Atitinkamai vyrai 2km plaukė 31  (vienas nebaigė) ir 4km plaukė 9.

Greičiausią rezultatą plaukiant 4 km parodė Mantas Lisauskas iš KSM Starto. Šis jaunuolis distanciją įveikė per 55,07,00 min. Tarp moterų greičiausia buvo Ema Balčiūnaitė iš KSM Starto – 1,01,45. Greičiausią rezultatą plaukiant 2 km parodė Gedvydas Masiulis iš KSM Starto. Šis jaunuolis distanciją įveikė per 28,02,00 min. Tarp moterų greičiausia buvo Kamilė Kučaitė iš Panevėžio – 29,57,00.

Tradiciniame neįgaliųjų ir senjorų plaukime 500 m. Lampėdžių karjere varžėsi 8 dalyviai (2 nebaigė). Greičiausias senjorų tarpe buvo Jonas Mickeliūnas – laikas 07,16 tarp neįgaliųjų vyrų – Eduardas Klimentjevas  – laikas 07,18. SVEIKINAME.

Šiais metais dalyviai plaukė naudojant elektronines apyrankes, kurios tiksliai fiksavo įveikto nuotolio laiką, varžybų teisėjų komanda savo darbą atliko itin kruopščiai ir sklandžiai, greitai ir operatyviai buvo nustatyti maratono nugalėtojai bei prizininkai. Maratono dalyvius prižiūrėjo profesionali gelbėtojų komanda ir medicininė greitosios pagalbos brigada. Varžybų plaukikai buvo apdovanoti medaliais, taurėmis bei sertifikatais. Maratono nugalėtojai atskirose amžiaus grupėse gavo rėmėjų įsteigtą prizą – didelį ir skanų keksą.

Varžybų organizatorius, ilgametis plaukimo treneris Romualdas Bičkauskas pripažino, jog šiemet plaukikų varžybose sulaukė mažiau nei visada. „Išgąsdino orai tokie, vėjas, lietus. Jie plaukti bangomis nepadeda“, – šypteli organizatorius. Vyresnio amžiaus dalyvių taip pat nebuvo daug. „Kalbinau senjorus, bet dauguma išsigando prastų oro sąlygų. Na, gal ir teisingai“, – gūžteli pečiais R. Bičkauskas.

Bangos kiek išgąsdino ir ilgametį maratono dalyvį Joną Mickeliūną, tačiau tai jam nesutrukdė finišą pasiekti pirmajam. „Jaučiuosi gerai, nuotaika puiki, tik plaukti prieš bangas buvo tikrai sunku. Lengvas esu, tad mane iškart mėtyti pradeda“, – plaukimo įspūdžiais dalijosi J. Mickeliūnas. Plaukti vyras pradėjo dėl triatlono, prieš beveik tris dešimtmečius, tačiau pastaraisiais metais pasiliko prie vienos sporto šakos. „Tiek baseinuose, tiek atviruose vandens telkiniuose varžausi jau maždaug 9 metus“, – teigia buvęs ultratriatlonininkas iš Panevėžio.

Į varžybas noriai rinkosi ir neprofesionalūs sportininkai, tačiau R. Bičkausko nuomone, varžytis jiems buvo itin sudėtinga. „Plaukti per bangas yra sunku. Esant tokioms didelėms bangoms, sportininkams daug sunkiau įgauti plaukimo ritmą ir jį išlaikyti. O tai yra labai blogai. Žinoma, patyrę plaukikai vis vien puikiai pasirodė, sunkiau buvo tiems, kurie atėjo nepasiruošę, pažiūrėjo į varžybas per daug lengvabūdiškai. Kad nuplauktum 4 kilometrus, daug kilometrų reikia nuplaukti treniruotėse. Sėkmingai įveikti tokius atstumus gali tik ilgametis plaukikas“, – įsitikinęs R. Bičkauskas. „Plaukikas-mėgėjas gal ir įveiktų ilgąją trasą, tačiau esant tokioms oro sąlygoms jam tai padaryti būtų beveik dvigubai sunkiau. Buvo mėgėjų, bandžiusių įveikti 500 metrų trasą, bet neįveikė ir šios“, – pasakojo organizatorius.

Čia rasite visus rezultatus: Lampėdžiai 2019

Čia rasite nuotraukas https://www.facebook.com/pg/LTplaukimas/photos/?tab=album&album_id=2266682676701389