Klubas TAKAS tapo Lietuvos sporto meistrų asociacijos „Penki žiedai” nariu

2016 m. rugsėjo 02 d. klubas „Takas” tapo Lietuvos sporto meistrų asociacijos „Penki žiedai” nariu. Mūsų klubui posėdyje atstovavo Arlandas Juodeška.

Sporto veteranų ir olimpinio judėjimo propagavimo asociacija „Penki žiedai“ įkurta 1993 metais Vilniuje. Asociacijos įkūrėjai – J. Pinskus, G. Ramoškienė ir D. Ivašauskienė. Asociacijos veiklos tikslas – plėtoti kūno kultūrą, sportą ir sveiką gyvenimo būdą .Asociacijos uždaviniai: siekti Olimpinės Chartijos idėjų įgyvendinimo; propaguoti kūno kultūrą ir sportą, dalyvauti formuojant olimpinio sąjūdžio ir sporto politiką; vienyti Lietuvos Respublikos sportininkus ir sporto organizacijas, jų rėmėjus, fizinius ir juridinius asmenis, norinčius aktyvia veikla prisidėti prie Lietuvos sporto plėtros.

Pirmuoju asociacijos prezidentu išrinktas J. Pinskus (1993–2000 m.). Įkūrimo metais asociacija vienijo per 500 fizinių asmenų iš 2 sporto klubų, Vilniaus sporto veteranų klubo „Aidas“ ir Vilniaus olimpiečių klubas. Asociacijos valdymo organai – prezidentas, prezidiumas. Nuo 2000 m. iki 2003 m. asociacijai vadovavo Vytautas Briedis, 2003–2007 m. – Rimvydas Vaštakas. 2007 m. R. Vaštakui atsistatydinus iš prezidento pareigų, laikinai eiti prezidentė pareigas išrinka Danutė Ivašauskienė (2007–2008 m.). Trumpiausiai prezidentavo Kęstutis Daukšys. 2008 m. lapkričio mėnesį K. Daukšys išrinktas naujuoju asociacijos prezidentu gruodžio mėnesį atsistatydino. Nuo 2009 m. sporto veteranų asociacijos „Penki žiedai“ prezidente išrinkta asociacijos įkūrėja, ilgametė darbuotoja, Danutė Ivašauskienė.

2009 metais asociacija pervadinta į Sporto veteranų asociacija „Penki žiedai“. Šiuo metu asociacija vienija 33 sporto veteranų klubus, iš įvairių Lietuvos miestų: Vilniaus (16 sporto klubų), Kauno (7), Klaipėdos (4), Šiaulių (1), Alytaus (1), Marijampolės (2), Kaišiadorių (1), Šilutės (1). Sporto klubuose sportuoja per 1500 narių ir kultivuojama 18 sporto šakų, t. y. baidarių ir kanojų irklavimas, baidarių slalomas, buriavimas, dziudo, futbolas, gimnastika, irklavimas, krepšinis, lengvoji atletika, orientavimosi sportas, plaukimas, sambo, smiginis, sunkioji atletika, šaudymas iš lanko, šuoliai į vandenį, tinklinis, vandensvydis.

Žymiausi veikėjai: Jūratė Daktaraitė, Birutė Keršulienė, Asta Girdauskienė, Ramunė Gilienė, Birutė Kalėdienė, Jadvyga Putinienė, Antanas Bagdonavičius, Vytautas Lakštauskas, Karolis Nutautas, Albinas Nausėda, Dr. Henrikas Ulevičius, Jurgis Kaziūnas, Jonas Mažeika, Antanas Černiauskas, Robertas Žulpa ir kt. Pagrindinė asociacijos narių veikla – dalyvauti pasaulio ir Europos sporto veteranų žaidynėse, pasaulio ir Europos čempionatuose ir kitose varžybose, organizuoti sporto varžybas, tarptautinius renginius, bei vykdyti socialinę veiklą. Pasaulio sporto veteranų žaidynės (World Masters Games) – pagrindinės asociacijos narių varžybos. 1992 m. Monte Karle tarptautinių sporto federacijų generalinės asamblėjos metu Danijos olimpinio iniciatyva buvo surengta konferencija sporto veteranų problemoms aptarti. Joje dalyvavę 45 sporto federacijų atstovai parėmė pasaulio meistrų žaidynių idėją. Buvo išrinkta tarptautinė pasaulio meistrų žaidynių valdyba ir nuspręsta pasaulio meistrų žaidynes rengti kas ketveri metai, o artimiausias III pasaulio sporto veteranų žaidynes surengti 1994 m. Brisbanėje, Australija.

Asociacijos prezidiumui nutarus dalyvauti šiose žaidynėse, neapsirikome. Jose panoro dalyvauti per 90 sportininkų. Nuvažiavę tolimą kelią svetingai buvome priimti Australijos lietuvių, apgyvendinti, pamaitinti. Iš Brisbano parsivežėme 23 medalius. Šios varžybos buvo pradžia Lietuvos sporto veteranų judėjimui. Po gražių ir įspūdingų atsiliepimų spaudoje pasipylė sporto klubų ir privačių asmenų skambučiai. Norinčių įsitraukti į sporto veteranų veiklą buvo iš visos Lietuvos. 1998 metų pasaulio sporto veteranų žaidynės vyko Portlande. Žaidynės nepavyko dėl mažo dalyvių skaičiaus. Nepalankiai buvo vertinamas didelis 200 JAV dolerių starto mokestis, vizų klausimas. Iš 200 lietuvių norinčių dalyvauti varžybose, į varžybas išvyko tik 35 sportininkai. Likusieji negavo vizų. Iš Portlando mūsų sportininkai, lengvaatlečiai ir krepšininkai, parvežė 10 medalių. 2002 metų pasaulio sporto veteranų žaidynės Melburne, Australija, buvo pačios masiškiausios. Jos sutraukė apie 23 tūkst. dalyvių. Mūsų delegaciją sudarė per 80 sportininkų.

Šiose žaidynėse pelnėme 38 medalius. 2006 metų pasaulio sporto veteranų žaidynės, vykusios Edmontone, Kanada, buvo ne ką prastesnės už praėjusias. Parsivežėme 45 medalius. 2009 metais pasaulio sporto veteranų žaidynėse, kurios vyko Sidnėjuje, iškovojome 26 medalius. 2013 metais sporto veteranai varžysis Italijoje, Turino mieste, pasaulio sporto veteranų žaidynėse. Europos sporto veteranų žaidynės (European Masters Games). 2008 metais Malmės mieste, Švedija, vyko I Europos sporto veteranų žaidynės. Norinčių vykti buvo per 70. Buvo pasiruošę išvykai ir starto mokestį sumokėję vyrų krepšinio komanda ir irkluotojai, tačiau dėl organizatorių neveiklumo ar kitokių priežasčių šių sporto šakų varžybos neįvyko. Išvyko tik 32 sportininkai, lengvaatlečiai ir orientacininkai. Europos sporto veteranų žaidynėse iškovota 14 aukso, 12 sidabro ir 12 bronzos medalių. 2011 metais Europos sporto veteranų žaidynėse Lignano, Italijoje. iškovojome 79 medalius.

Dalyvavimas pasaulio, Europos čempionatuose ir kitose varžybose. Mūsų asociacijos nariai be paminėtų pasaulio ir Europos sporto veteranų žaidynių, dalyvauja ir kitose įvairaus rango varžybose, t. y. pasaulio ir Europos čempionatuose, Baltijos šalių čempionatuose, Lietuvos čempionatuose ir kitose tarptautinėse varžybose.

Tęsiant gražias tradicijas šių metų rugsėjo 17 dieną organizuojamas antrasis Lietuvos sporto meistrų suvažiavimas. Maloniai kviečiame atvykti ir kartu su mumis pasidžiaugti sportininkų, garsinančių  Lietuvos vardą visame pasaulyje, laimėjimais. Renginio vieta – Ozo g. 14a, Vilnius, Lietuvos ryto arena. Renginio pradžia – 11 val.

 

PROGRAMA

 

Data – 2016 m. rugsėjo 17 d. (šeštadienis).

Vieta – Ozo g. 14a, Vilnius, Lietuvos ryto arena.

 

10.00–11.00 val.         Dalyvių registracija

11.00–11.30 val.         Suvažiavimo atidarymas

11.30–11.45 val.         Lietuvos sporto meistrų asociacijos „Penki žiedai“ pranešimas

11.45–12.30 val.         Suvažiavimo dalyvių pasisakymai

12.30–13.00 val.         Sporto meistrų apdovanojimai

Nuo 13.00 val.            Suvažiavimo dalyvių popietė

img_7145-1024x682