Klaipėdoje vyko jau trečiasis „Vilties Plaukimas 2014“

Klaipėdos Plaukimo Veteranų Sporto Klubo „Nendrė“ nariai kartu su BĮ Klaipėdos sporto centru „Gintaras“ jau trečius metus organizavo „Vilties Plaukimas 2014“ palaikymo bei solidarumo su sergančiaisiais onkologinėmis ligomis paramos akciją, kuri šiemet įvyko birželio 27-28 d.

Šioje paramos akcijoje dalyvavo plaukimo sporto veteranai su savo šeimos nariais iš Latvijos, Estijos, kitų Lietuvos miestų (Kauno, Kaišiadorių, Marijampolės, Šiaulių ir Klaipėdos), kurie praeityje garsino Lietuvos vardą Europos, Pasaulio čempionatuose bei Olimpinėse žaidynėse. „Mane labai jaudina matyti plaukikus veteranus, čempionus plaukiant kartu su negalią turinčiais žmonėmis“, – sakė Benediktas Jurčys.

Po varžybų vyko iškilmingos mišios ypač gražioje ir jaukioje brolių pranciškonų vienuolyno bažnyčioje, dedikuotą šv. Pranciškaus Asyžiečio garbei. Skambėjo nuostabi vargonų muzika. Onkologijos centro idėja prieš 12 metų kilo kretingiškei Aldonai Kerpytei, tuo metu kovojusiai su onkologine liga. Supratusi, kad visi onkologiniai ligoniai ieško ne tik fizinės sveikatos, bet ir paguodos sielai, kartu su kun. Benediktu Jurčiu pradėjo statyti Onkologijos centrą Klaipėdoje. Centras gavo sklypą visai šalia Ligoninių miestelio, kur gydosi onkologiniai ligoniai.

Nedidelė šv. Pranciškaus bažnytėlė yra šio centro dalis. Ją projektavo architektai Nunzio Rimaudo ir Saulius Plungė. Bažnyčios lubos primena apversto laivo dugną, tai tarsi užuomina į Nojaus laivą.

Bažnyčios langai už altoriaus pagaminti iš onikso akmens, kuris atvežtas iš Biblijoje minimos rojaus vietos – Irano. Bažnyčioje su mirtimi kovojantis ligonis turėtų atrasti dalelę rojaus grožio. Altorius taip pat simboliškas, pagamintas iš akmens, atvežto iš Sinajaus pusiasalio, kur Mozė su savo tauta klaidžiojo 40 metų. Apskrita jo forma taip pat yra simboliška – juk ir Dievas, kaip šis apskritas altorius, neturi nei pradžios, nei pabaigos.

Vakare visus dalyvius sukvietė „Žemaitijos” restoranas, kuriame vyko dalyvių apdovanojimas ir iškilminga vakarienė.

 

Esame labai dėkingi renginio partneriams UAB „Ergolain“, UAB „Gridins“, UAB „MB partners center“, UAB „Pikasoma, UAB „Firts logistic“, UAB „Garant Group“, Aleksandr Gridin labdaros fondui, Lietuvos
paukimo federacijai už supratingumą, už suteiktą paramą. Tai nuoširdus indėlis bei atsigręžimas į
šimtus tūkstančių ligonių ir jų artimuosius, šios skaudžios problemos iškėlimą į viešumą. Mūsų vienybė
sergantiesiems onkologinėmis ligomis suteiks jėgų sveikti ir tikėti gyvenimu!

Čia rasite varžybų rezultatus: failai/protokolai 2014 viltis.pdf