Kadizas – Europos plaukimo veteranų čempionato sostinė

Cadiz – 2009

2009 metais rugsėjo 14-20 dienomis Kadize (Cadiz), Ispanijoje, (Kosta De La Luz provincija), vyks 12-tas FINA Europos plaukimo veteranų čempionatas. Šiame čempionate ruošiasi dalyvauti ir 22 plaukimo veteranai iš mūsų klubo. Dauguma jų į čempionatą vyks su savo šeimos nariais ir draugais. Mūsų klubo nariai bei palaikymo komanda gyvens centre Kadizo mieste, kiti apsistos 35 km nuo Kadizo, golfo laukų kotedžuose. Organizatoriai teigia, kad šis čempionatas bus geriausias ir gausiausias prieš tai buvusius.

 

Čia rasite visus čempionato dalyvius: failai/LISTS_PARTICIPANTS.pdf

 

Čia rasite dalyvių preliminarius start listus: failai/SWIMM_ENTRIES(1).pdf

 

Kosta De La Luz provincijos sostinė Kadizas – tai vienas seniausių Europos uostų, kur nepastebimai prabėgs visa diena, vaikštinėjant po senamiestį ar ilsintis balto smėlio paplūdimiuose. Ir pakrantėje, ir nutolę nuo jos rasite daugiau nei 30 tvirtovių ir pilių, gynusių provinciją nuo įsibrovėlių, daugybę katedrų ir bažnyčių.

 

Costa de la Luz pakrantėje yra ir Trafalgaro iškyšulys – būtent po čia vykusio mūšio tarp Ispanijos ir Anglijos laivynų baigėsi Ispanijos viešpatavimas jūrose. Didelę provincijos dalį užima gamtos draustiniai – jų čia net šeši. Iš 260 kilometrų pakrantės 138 kilometrus užima balti paplūdimiai, į daugelį jų suvažiuoja burlenčių ir jėgos aitvarų entuziastai iš visos Europos.

 

Kadizo sritis yra piečiausia Pirėnų pusiasalio. Ši sritis turi paviršiaus plotą 7 385 kv.km, padalytų viršuje į 44 savivaldybės rajonus. Gyventojų visa suma tik daugiau kaip milijonas. Kadizas turi senovinę istoriją. Tarshish ir finikiečiai aplankė šitas žemes prieš daugiau kaip tris tūkstančius metų. Įsikūrę čia, jie pastatė seną Gadir miestą apytiksliai 1 100 pr. Kr., taip pat čia buvo seniausias prekybos centras Vakaruose. Romėnai ir Vestgotai taip pat paliko savo žymes čia. Paskui 711 m., čia vadovavo musulmonai, kol Alfonso X “Išmintingas” iš naujo užkariavo ir tai buvo viduryje 13-ojo šimtmečio Castilla Karalystė.

Sritis vaidino svarbų vaidmenį atradime ir kolonizacijoje Amerikos 15-ajam šimtmetyje. Sako, čia startavo Kolumbo laivai, ieškantys trumesnio kelio į Indiją. Miestas yra ilgame pusiasalyje, o jo pats galas ir kartu senamiestis – keistos formos iškyšulyje, aplink –  pajūrys. Christopheris Kolumbas ir kiti garsūs jūreiviai išplaukdavo iš šio uosto į Naująjį Žemyną. 18-asis šimtmetis, Kadizo “Auksiniam Šimtmečiui” darė įtaką užsienio prekybos vystymuisi, duodamas miestui kosmopolitinį charakterį ir įvesdamas naujas liberalias mintis ir atidarydamas duris demokratijai, kuri išsipildė su konstitucijos sudarymu 1812 m.

Kadizo sritis yra išskirtinis ir unikalus rajonas, kurio kokybė ir puikus oras sužavi tuos žmones, kurie siekia turizmo, kuris atspindi teisingas kultūrines, šventines ir ekologines vertes, kartu su autentiška Andalūzijos muitine ir paminklais. Aplink senamiestį yra jūra, o palei jūrą – gražūs pasivaikščiojimo takai ir parkai. ir, žinoma, pliažas. yra bent keletas fortų, tvirtovių, viena iš jų įrengta kiek nutolusioje saloje, į ją ir traukia visi turistai. Verta apsilankyti flamenko pasirodymuose – kaip sako patys ispanai, tikrąjį flamenką galite pamatyti tik Andalūzijoje. Ir, be abejo, paragauti žymiojo Costa de la Luz chereso, ožkos pieno sūrio, vytinto kumpio.

 Čia šitam baseine vyks Europos čempionatas