Ištvermės bei emocijų užtaisas – plaukimo maratonas „Šveicarija-2014“ ir triatlas

2014 m. birželio 22 d. jau penktą kartą Lietuvos įvairaus amžiaus plaukikai Joninių išvakarėse judėjo link Šveicarijos, kur buvo rengiamas Joninių plaukimo maratonas.  O, kad visi suprastų, Šveicarija, tai miestelis Jonavos raj. Šio plaukimo sumanytojas Arlandas Juodeška, yra šio miestelio gyventojas, svetingai pasitiko kiekvieną dalyvį. O jų šiemet buvo 33 iš jų 10 užsieniečių. Jauniausia –  Deimantė Ivanauskaitė 1999, vyriausias – Vladas Vimbaras 1927.

Šiemet dalyvius nedžiugino oras ir šaltas tvenkinio vanduo.  Todėl ryte, visiems užsiregistavusiems plaukikams, buvo pranešta, kad trasos ilgis 1500m, ir kiekvienas dalyvis turėjo įveikti nuotolį pirmyn (750 m) ir atgal. Taip pat  buvo ir trumpa 300 m distancija. Trasos pradžia ir tvenkinio pabaiga buvo nužymėta įvairios spalvos plūdurais: ir kiekvienas jų žymėjo atitinkamą nuotolio ilgį. Tai labai padėjo plaukikams orentuotis trasoje. Teisėjams vadovavo gerai žinoma plaukikė ir trenerė Jolanta Dulevičienė, o jai talkininkavo pats varžybų sumanytojas Arlandas Juodeška ir  Centro  plaukimo mokyklos trenerė Inga Pravdzinskienė.

„Baseinai vasarą užsidaro ir žmonės, norėdami plaukti, susigalvoja tokią pramogą kaip plaukimo maratoną. Tiesa, mūsų maratonas, kurio ilgis 1,5 kilometrai, nėra tokio ilgio, koks jis yra nusistovėjęs užsienyje – 5 km ilgio. Kaip bebūtų, dėl mūsų šalies šalto vandens ir oro sąlygų nuplaukti 1,5 km yra pakankama.“ – apie didžiulę plaukimo mėgėjų šventę kalbėjo renginio organizatorius Arlandas Juodeška.

„Planavome, jog maratone dalyvaus netoli 80 plaukikų, nepaisant to, jog oras šiemet nėra itin palankus. Prieš 90 metų vyko pirmosios tokios varžybos, kuriuose dalyviai plaukė pasroviui Nemune. Neaišku, kokia vandens temperatūra buvo tuomet. Šių metų varžybos yra beveik analogiškos senosioms.“ – apie  plaukimo maratoną kalbėjo Lietuvos plaukimo federacijos direktorius Emilis Vaitkaitis.

Spalvų plaukimo maratonui įnešė ir penkiakovininkas, olimpietis Edvinas Krungolcas. Jo prižiūrimame Šveicarijos triatle varžėse šaudymo, plaukimo ir bėgimo mėgėjai. Jų buvo 12 (3 moterys ir 9 vyrai). „Tikslas – suteikti žmonės žinių apie pačią penkiakovę. Šiose varžybose – ypatingai apie šaudymo rungtį. Tai gali daryti beveik kiekvienas, aišku, rezultatas  skiriasi nuo profesionalų, bet pabandyti, prisiminti vaikystę galės kiekvienas.“ – mintis dalijosi triatlo organizatorius E.Krungolcas. Unikalioje šventėje visi dalyviai buvo apdovanoti Šveicarijos Joninių plaukimo maratono marškinėliais ir įveikimo sertifikatais. Nugalėtojai bei prizininkai – diplomais bei medaliais.  

Vienas iš labai teigiamų šio maratono epizodų tai, kad po varžybų visi dalyviai, nežiūrint jų amžiaus, susirinko Arlando Juodeškos neapsakomo grožio ir dydžio sodyboje. Muzikinė grupė NICO padovanojo puikios muzikos valandėlę. Laikas neprailgo laukti apdovanojimų, nes buvo dar surengtos tinklinio ir futbolo rungtynės, o kas nežaidė tas galėjo ant žarijų išsikepti ir pasivaišinti šašlykais ir kepsneliais.

Futbolo rungtynėse žaidė keturios komandos po 5 žaidėjus. Turnyras buvo įtemptas ir aistringas, nes grožio ir spalvų įliejo merginų komanda „Janytės”. Turnyrą laimėjo miestelio ir renginio rėmėjo UAB Ramidono komanda ” RAMIDONAS”, antri sporto mokyklos auklėtiniai „Sportas-97″, Treti Jonavos mokyklos auklėtinės ” Janytės”.

Dėkojame renginio rėmėjams: Gintautui Gintas Kanapickui oficialus ARENA atstovas, Artūrui Krukiui oficialus Hummel atstovas, UAB ElektroMontuotojas vadovams, NI&Co kolektyvui ir visiems dalyvavusiems penktajame Joninių maratone plaukikams ir savanoriams. Be Jūsų nebūtų mūsų!!! Dar kartą nuoširdžiai norime padėkoti Arlandui Juodeškai, kuris gigantiškomis pastangomis, negailėdamas savo jėgų ir laiko, surengė šį maratoną, surado dosnius rėmėjus ir pritraukė didelį būrį plaukimo entuziastų.

Čia rasite maratono ir triatlo rezultatai: failai/Rezultatai 2014.pdf

Vladas Vimbaras gim. 1927

Arlandas Juodeška