Gegužės 29-30 d. Valmieroje vyko plaukimo veteranų varžybos

Puikiosios veteranų varžybos Valmieroje

Šiemet, jau 15 – tą karta Valmieroje (Latvija) vyko tarptautinės veteranų plaukimo varžybos. Jose dalyvavo Estijos, Lietuvos, Suomijos ir Rusijos plaukikai. Varžybos vyko 25 m plaukimo baseine, kuriame 4 takeliai. Baseinas, nors jau jis senas, tačiau labai jaukus. Tą jaukimą priduoda aukštos lubos ir draugiški profesionalūs teisėjai ir geros nuotaikos nestokojantys varžybų dalyviai. Teisėjavo jauni Valmieros plaukikai, kurie su nuostaba ir pagarba sekė “senukų” startus.

Varžybose dalyvavo apie 80 dalyvių. Buvo rungtyniaujama vidutiniuose ir ilguose, o kitą dieną sprinteriniuose nuotoliuose. Kas norėjo galėjo tą pačią varžybų dieną plaukti ir 100 m l.st. ir 1500 m. 1500 l.st. vyrų nuotolyje buvo sukomplektuoti net 3 plaukimai. Buvo plaukiamas ir 200 bei 400 m kompleksiniu plaukimu. Moterų tarpe 400 m plaukusi kaunietė Birutė Statkevičienė parodė vieną geriausių rezultatų pasaulyje savo amžiaus grupėje. (55-59 m.) Jos rezultatas 6 min. 22,14 sek. Greitai 200 m krūtine plaukė klaipėdietis Igoris Volkovas. Jo rezultatas 2.56,82 yra naujas Lietuvos vyrų rekordas (45-49 amžiaus gr.). 

Po pirmos varžybų dienos visi plaukikai buvo pakviesti iškilmingai vakarienei, kur netrūko linksmų žaidimų, sąmojaus, šokių ir jaunatviškos energijos proveržio. Tikrai buvo linksma ir smagu, nes daugelis plaukikų, jau draugauja šeimomis ir be varžybų ir draugų negali gyventi.

Kitą varžybų dieną plaukikai rungėsi visuose nuotoliuose po 50 m. Varžybų pabaigoje buvo surengtos estafetės 4x25 m l.st., kuriose dalyvavo po du vyrus ir dvi moteris.  Pasibaigus varžyboms, visi dalyviai, buvo apdovanoti suvenyrais ir nepaprasto grožio marškinėliais ( dalyvius matome nuotraukoje). Buvo išrinkti geriausi varžybų plaukikai.

Kad neprailgtų bendras rezultatų suvedimas, varžybų organizatoriai veteranus pavaišino pietumis: ant laužo keptomis dešrelėmis, garintomis daržovėmis ir kitais skanėstais. Prieš išvykstant varžybų organizatoriai padėkojo visiems dalyviams ir ypač plaukikams iš Lietuvos, kurių tikrai nebuvo mažai. Lietuvai atstovavo Kauno “Vandenyno Extra FM”, “Tako”, Kaišiadorių “Ilgaplaukių”, Klaipėdos “Nendrės”, Marijampolės “Torpedų” veteranų komandos. Plaukimo varžybomis domėjosi vietinė TV, radijas. Buvo imami interviu iš dalyvių, komandų vadovų, organizatorių.

Dalyviai vienbalsiai kartojo, kad tai vienintelės Baltijos šalyse vykdomos varžybos, kur veteranai gali plaukti ilgus nuotolius trumpame baseine.

Čia rasite varžybų rezultatus: failai/Protokols_OtraElpa_2010[1].pdf