FINA atidėjo 2022 m. pasaulio čempionatą Fukuokoje (Japonija) į 2023 m. liepos mėn.

Pranešimai rodo, kad COVID-19 vėl drastiškai pakeitė pasaulinį plaukimo kalendorių. Pasak „Swim Channel“ atstovo Alexo Pussieldi, FINA atidėjo 2022 m. pasaulio čempionatą Fukuokoje (Japonija) į 2023 m. liepos mėn. FINA teigia, kad ši idėja buvo pasiūlyta praėjusią savaitę, o federacijos apie sprendimą buvo informuotos penktadienį.

„Swimming Canada“ penktadienį paskelbė pareiškimą, patvirtinantį, kad jai buvo pranešta, kad netrukus bus paskelbtas pasaulio čempionatas, ir kad jie prisitaikys, kai paaiškės daugiau informacijos. Dėl atidėjimo, pasak Pussieldi, 2023 m. FINA pasaulio čempionatas, kuris iš pradžių buvo numatytas 2023 m. lapkritį Dohoje, dabar persikels į 2024 m. sausį. Tai pirmas kartas, kai olimpiniais metais vyksta LC pasaulio čempionatas.

Pussieldi teigia, kad pasaulio čempionato Fukuokoje atidėjimo priežastis yra dabartinė COVID-19 banga šalyje, kurią sukėlė Omicron variantas. Remiantis „New York Times“, Japonija per pastarąsias kelias savaites pasiekė visų laikų aukščiausias kasdienių atvejų skaičius – ketvirtadienį pranešta apie rekordinius 45 997 atvejus.

Sausio 20 d. šalies paros vidurkis buvo daugiau nei 30 000 kasdienių susirgimų atvejų, o ankstesnis jo šuolis buvo kiek daugiau nei 23 000 2021 m. rugpjūtį. Nors duomenys rodo, kad Japonijos Omikrono bangos piką gali pasiekti gerokai anksčiau nei anksčiau buvo numatytas pasaulio čempionatas, kuris turėjo vykti gegužės 13–29 d., šalis taip pat gali jausti COVID/sportinį nuovargį po praėjusios vasaros olimpinių žaidynių.