XI Pasaulio lietuvių sporto žaidynes

Plaukimo varžybos vyks liepos 15 d. (penktadienį) pradžia – 10,00 val.

SVARBI INFORMACIJA DEL AKREDITACIJOS – skaityti cia

Užsienio lietuvių organizacijos, sporto klubai ir Lietuvos sporto organizacijos kviečiamos registruotis į 2022 metų liepos 14–17 dienomis Druskininkuose vyksiančias XI Pasaulio lietuvių sporto žaidynes. Išsami Registracija vyks iki gegužės 31 dienos specialiai šiam renginiui sukurtoje svetainėje www.sportozaidynes.lt   kurioje rasite visą informaciją apie žaidynes, apgyvendinimo ir maitinimo kompensavimo tvarką, naujienas ir kitą informaciją.

Kviečiame visus renginio dalyvius susipažinti su žaidynių nuostatais ir varžybų reglamentu. Tai yra labai svarbu pildant registracijos formą. Jeigu  registraciją pildoma atskirai pačių dalyvių, o ne vieno atsakingo asmens, būtina nurodyti Organizacijos/Klubo pavadinimą. Jeigu sporto šaka turi atskiras rungtis, amžiaus grupes ar svorio kategorijas, būtina tai nurodyti (žiūrėkite reglamentą). Išsamus varžybų tvarkaraštis bus skelbiamas birželį, po registracijos. Turite klausimų? Rašykite: zaidynes@lscentras.lt

APIE PATĮ RENGINĮ:

Vidurvasarį vyksiančios žaidynės pirmą kartą surengtos 1938 metais Kaune, bet vėliau nevyko 40 metų. 1978 metais žaidynės atgaivintos Toronte, vėliau vyko Čikagoje, Adelaidėje, o nuo 1991 metų rengiamos Lietuvoje. XI-osios žaidynės turėjo vykti praėjusią vasarą, bet, dėl pandemijos, nukeltos į šiemet.

„Šios žaidynės mums reiškia galimybę lietuviams iš viso pasaulio sukurti įsimintiną sporto šventę, parodyti Druskininkų grožį, padovanoti daug gerų emocijų ir, be abejo, laukti šventės svečių sugrįžtant. Kurorte kasmet vyksta įvairios tarptautinės sporto varžybos, sporto šakų pirmenybės, čempionatai, sporto šventės ir kiti renginiai – turime nemažą patirtį jų organizavime“, – teigė Druskininkų miesto meras Ričardas Malinauskas.

„Miesto infrastruktūra pritaikyta profesionalioms sporto varžyboms ir masiniams sporto renginiams – turime tokius objektus kaip į geriausių pasaulio trasų dešimtuką įtraukta „Snow Arena“ ar Lietuvos sporto centro kompleksas, pritaikytas profesionalių sportininkų treniruotėms ir varžyboms“, – pridūrė R. Malinauskas.

Tarpukariu „Lietuvos tautine olimpiada“ vadintos žaidynės paskutinį kartą vyko 2017 metais Kaune, kur sutraukė virš 3,8 tūkst. dalyvių iš 25 pasaulio šalių. Laikinojoje sostinėje vykusiose žaidynėse buvo varžomasi 19-oje sporto šakų, tuo metu šiemet planuojamos 27 sporto šakos.

Sveikatos!