Daugiau nei 130 plaukikų dalyvavo Lampėdžių plaukimo maratone

Liepos 6 dieną daugiau nei 130 plaukikų Valstybės dieną pažymėjo grybšniais matuodami Lampėdžių karjerą Kaune. Čia jau XIX kartą surengtas Karaliaus Mindaugo plaukimo maratonas.
Šios varžybos – antrasis Kuršių marių plaukimo maratonų serijos etapas. Pirmasis birželį buvo surengtas Jonavos rajone esančioje Šveicarijoje, o finalinis liepos 11 d. vyks Kuršių mariose. Lampėdžiuose dalyviai, kurių gretose buvo ir plaukimo mėgėjai iš Latvijos, lenktyniavo 400 m, 2 km ir 4 km distancijose. Plaukimo varžybų metu oras buvo debesuotas, bet vandens temperatūra net aukštesnė negu ore. Niekas nesiskundė, kad buvo šalta. Daugelis, net kalbėjo, kad šį maratoną buvo lengviau plaukti nei kitais metais. Nebuvo bangų, kaip pernai. Nors prognozės žadėjo lietų, tačiau varžybų metu oro sąlygos buvo puikios. „Gera nuotaika išvaikė debesis“, – juokėsi pagrindinis maratono organizatorius, Kauno plaukimo federacijos prezidentas Arlandas Antanas Juodeška. Jis ir pats įveikė 400 m nuotolį. Ilgiausioje, 4 km distancijoje, greičiausias buvo ir pirmajame etape Šveicarijoje triumfavęs vilnietis Edgaras Štura. Antras finišavo Tadas Leveris, o trečias – nugalėtojo brolis Artūras Štura.

Broliai Šturos ir tarp pretendentų laimėti pagrindinį sezono prizą „Super Grand Prix“. Šioje įskaitoje skaičiuojami rezultatai, pasiekti 5 km nuotolyje Šveicarijoje, 4 km distancijoje Lampėdžiuose ir 10 km maratone Kuršių mariose. Tarp moterų nugalėtojomis tapo latvės Patricija Ozola ir Ilzė Aigarė. Greičiausia lietuvė – panevėžietė Rugilė Girštautaitė. E. Štura ir I. Aigare surinko daugiausia taškų „Super Grand Prix“ įskaitoje. Joje rezultatai skaičiuojami pagal Tarptautinės plaukimo federacijos sistemą, kuri leidžia sulyginti įvairių amžiaus grupių plaukikų galimybes.

2 km nuotolyje nugalėjo kauniečiai Marija Rutkauskaitė ir Kajus Stankevičius. Abu šie sportininkai tapo greičiausiais plaukikais iki 24 metų, tad jiems be nugalėtojų taurių atiteko ir specialūs šiai amžiaus grupei įsteigti prizai – jėgos aitvarų valdymo pamokos Kintuose. Šios distancijos dalyviai rungiasi dėl „Grand Prix“ nugalėtojo titulo. Jis atiteks plaukikui, surinkusiam daugiausia taškų Šveicarijos 2,3 km be Lampėdžių ir Kuršių marių 2 km rungtyse. Lampėdžiuose „Grand Prix“ įskaitoje labiausiai pasižymėjo Aida Vilimienė ir Jonas Mickeliūnas. 400 m distanciją, kurioje startavo ir plaukikai su negalia, greičiausiai įveikė Kauno plaukimo mokyklos atstovai Aurimas Krivka ir Urtė Eivaitė. Apdovanojimai atiteko ne tik nugalėtojams ir prizininkams. Vyriausio dalyvio prizas įteiktas 79 metų marijampoliečiui Stasiui Grigui, jauniausio – dešimties metų kaunietei Miglei Taletavičiūtei.

Po finišo ne visi plaukikai pasirinko poilsį. Ištvermingiausieji dar kartą šoko į vandenį ir išmėgino naujovę – kartu su profesionaliais vandensvydininkais pasiskirstę į tris komandas žaidė vandensvydį Lampėdžių karjere. Nugalėjo Kauno plaukimo mokyklos ekipa, antra buvo Kauno „Bebro“ komanda, trečią vietą užėmė Elektrėnų MSC. „Iš viso Lampėdyje startavo 134 plaukikai, o po to prie jų prisijungė 32 vandensvydininkai. Tad bendrai subūrėme beveik 170 dalyvių. Tai tikrai puikus rezultatas“, – džiaugėsi A. A. Juodeška. Kaip ir Šveicarijos Joninių maratone, Lampėdžiuose buvo kovojama ir dėl galimybės liepos 11 d. lenktyniauti Kuršių marių maratono 10 km distancijoje, vainikuosiančioje pirmą kartą rengiamas trijų etapų „Super Grand Prix“ varžybas.

Po varžybų maratono organizatorius Arlandas Antanas Juodeška visus dalyvius pasveikino su Mindaugo karūnavimo Valstybės diena ir pakvietė visus 21.00 val. giedoti tautinę giesmę. Visi išsiskirstė su gera,  pakilia ir šventine nuotaika ir laukimu III Kuršių marių maratono, kuris vyks šeštadienyje 07-11. Liepos 11-ąją Kintuose plaukimo maratono dalyvių ir žiūrovų laukia ne vienas renginys. Plaukikus distancijoje lydės istoriniai kurėnai, Kintų bendruomenei organizatoriai kartu su Vydūno kultūros centru dovanos vandens ir kitokių pramogų šventę. Kuršių marių plaukimo maratono pradžia numatoma liepos 11 d., 12 val.

Lampėdžių maratono rezultatai

NUOTRAUKOS