Berankis ir bekojis prancūzas sėkmingai perplaukė Lamanšą

Philippe Croizon

42 metų prancūzas Philippe Croizon po nelaimės neteko rankų ir kojų. Tačiau valingas vyras netrukus buvo pramintas "Geležiniu žmogumi" ir perplaukė 22 mylių pločio, dar Anglijos kanalu, vadinamą Lamanšo sąsiaurį! Jis plaukė su specialiu hidro kostiumu skirtu ilgiems plaukiojimams atviruose šaltuose vandenyse. Savo žygdarbį Philippe pradėjo nuo Folkestone, Kento, o atplaukė netoli Kale – Cop-Gris-Nez vietovėje.

 

22 mylių (apie 35 kilometrų) atstumą, prižiūrimas medikų ir lydinčios komandos, ekstremalas įveikė per 14 valandų, nors planavo šį atstumą įveikti per parą. Philippas Croizonas visų keturių galūnių neteko, kai mėgino perstatyti televizijos anteną ant savo namo stogo.

 

Ph.Croizonas, kuris išplaukė iš Anglijos pietinio miesto Folkstono šeštadienį apie 6 val. vietos (9 val. Lietuvos) laiku, nuplaukė apie 35 kilometrus ir pasiekė Prancūzijos krantą netoli Visano miestelio prieš 21 val. 30 min. (sekmadienį 30 min. po vidurnakčio Lietuvos laiku).

 

„Man pavyko, tai beprotiška!“ – džiūgaujantis Ph.Croizonas sakė radijui „France Info“, pridūręs, jog tikisi tapti „simboliu, rodančiu, kad įmanoma peržengti savo galimybes“.

 

Šioje kelionėje jį kurį laiką lydėjo trys delfinai. „Palaikėme tai sėkmės ženklu“, – plaukiko tėvas Gerardas Croizonas sakė naujienų agentūrai „The Associated Press“. Po dvejus metus trukusių pasiruošimų 42 metų vyras perplaukė Lamanšą – sąsiaurį, skiriantį Prancūziją ir Britaniją, su specialiais plaukmenimis, pritvirtintais prie kojų protezų. Jis taip pat yrėsi rankų bigėmis, o kvėpavo per vamzdelį. Ph.Croizonas plaukia apie trijų kilometrų per valandą greičiu – kiek lėčiau negu sveiki atletai, per valandą nuplaukiantys 4-5 kilometrus.

 

1994 metais Ph.Croizonas mėgino nuimti nuo namo stogo televizijos anteną, o nuo gretimos elektros linijos jam smogė 20 tūkst. voltų išlydis. Gydytojams teko amputuoti visas jo galūnes. Ligoninėje vyras pamatė dokumentinį televizijos filmą apie vieną Lamanšo kanalą įveikusį plaukiką ir panoro atkartoti jo žygį. Dviejų vaikų tėvas sakė norėjęs priimti šį iššūkį „dėl savęs, savo šeimos ir visų mano nelaimės draugų, praradusių gyvenimo džiaugsmą“.

 

Ph.Croizonas treniravosi dvejus metus, o praeitą mėnesį per 12 valandų nuplaukė nuo Nuamutjė iki Porniko uostamiesčio Prancūzijos Atlanto vandenyno pakrantėje. Šis vyras į pirmuosius puslapius pateko 2007 metais, kai iššoko iš lėktuvo su parašiutu. Savo išgyvenimus jis taip pat aprašė knygoje „Nusprendžiau gyventi“ (Jai decide de vivre).