Anykščių festivalyje dalyvavo ir neįgalūs plaukikai

Šeštadienį, gegužės 4 d., Anykščių baseine „Bangenis“ baigėsi tradicinis, penkioliktą kartą surengtas tarptautinis plaukimo sprinto festivalis „Anykščiai 2013”.

 

Nuo ankstaus ryto baseine vyko įnirtinga kova, plaukikai parengiamuosiuose plaukimuose, kurių buvo140, varžėsi dėl patekimo į finalus. Vakarinėje dalyje sportininkai kovojo dėl medalių 100 m. krūtine, 50 m. peteliške, 100 m. nugara ir 50 m. laisvuoju stiliumi rungtyse.

 

Tikrą  šou surengė Rygos sporto „Kipsala“ sportininkas Janis Šaltans, iškovojęs du aukso medalius ir pasiekęs dar du festivalio rekordus – 100 m. nugara (00:54,30) ir 50 m. laisvuoju stiliumi (00:23,00) rungtyse. Latvis per dvi festivalio dienas iškovojo daugiausia – keturis – aukso medalius ir pasiekė tiek pat festivalio rekordų. Du kartus (rytinėje ir vakarinėje varžybų dalyje) 50 m. laisvuoju stiliumi rungtyje (00:22:32) rekordus gerino Estijos plaukimo rinktinės narys Pjotr Degtjarjov, sumušęs nuo 2001 m. gyvavusį kauniečio R. Gimbučio rekordą. Rekordininkėmis tapo ir Sigrid Sepp iš Estijos bei  latvė Alona Ribakova. Estė 14-15 metų amžiaus grupėje pirmavo 100 m. nugara rungtyje (1:03,32), o latvė 16 ir vyresnių amžiaus grupėje 100 m. nugara (1:08,71).

 

Vienintelėje komandinėje rungtyje – mišrioje estafetėje 7×50 laisvuoju stiliumi – nepralenkiama buvo Talino TOP sporto klubo komanda, finišavusi taip pat rekordiniu laiku (3:00:54). Per abi dienas plaukikai festivalio rekordus gerino net trylika kartų. Baseino šeimininkas – anykštėnas Giedrius Titenis – ir vėl buvo nepralenkiamas. Šį kartą Giedrius laimėjo 100 m. krūtine rungtį ir surinkęs 769 taškus nugalėjo vyriausiųjų amžiaus grupės absoliučioje įskaitoje, pralenkęs estą P. Degtjarjov (758 tšk.) ir latvį Pavelą Vilcans (745 tšk.).

 

       Pirmą kartą į festivalių plaukimo programą įtraukta neįgaliųjų plaukikų rungtis. Pilnos žiūrovų tribūnos ovacijomis sveikino Kauno plaukimo klubo „Takas“ ir „Sauliuko“ klubo atstovų plaukimus. Mantas Juodišius savo negalės grupėje S-9 pagerino Lietuvos neįgaliųjų plaukimo rekordą, nuo šiol jis 100 m. l/st – 1.27,50. Per sportotv.lt buvo galima tiesiogiai stebėti plaukimus.

 

        Dalyviai ne tik išsidalino 66 medalių komplektus, bet ir buvo apdovanoti prizais. Jaunesniųjų amžiaus grupių plaukikams rėmėjai įsteigė daiktinius prizus, o patys vyriausieji apdovanoti Lietuvos Tautinio olimpinio komiteto įsteigtais piniginiais prizais. Sportininkus apdovanojo LR Seimo narys Ričardas Sargūnas, Anykščių rajono meras Sigutis Obelevičius ir kiti.

 

        Festivalio laimėtojais absoliučioje įskaitoje, pagal FINA taškų skaičiavimo lentelę dar tapo: Janter Suun, Mai Riin Lalumaa (Estija), Dzmitry Karpiza (Baltarusija), Vaiva Štaraitė (Lietuva), J. Šaltans ir A. Ribakova (Latvija).

 

Čia rasite varžybų rezultatus: failai/Anyksciai2013.pdf

 

LNSF rekordų lentelė: failai/LNSF REKORDŲ LENTELĖ (nauja)(3).pdf