Almatoje vyko III-asis Kazachstano taurės plaukimo veteranų varžybos

2018 metų spalio 20-21 d. Kazachstane, Almatoje, vyko III-asis Kazachstano taurės plaukimo veteranų varžybos 25m baseine. Varžybos vyko „Masters” kategorijoje. Reprezentaciniame turnyre dalyvavo apie 135 skirtingų amžiaus grupių plaukikų. Dalyviai atstovavo NVS šalis, Vietnamą, Lietuvą  ir net JAV. Iš Lietuvos dalyvavo  2 klubo „Takas“ ir Kaišiadorių 1 klubo plaukikai.

 Dvi dienas sportininkai varžėsi devyneriose plaukimo distancijose. Pietų sostinė Almata tapo plaukimo meistrų centru. Varžybose susirinko žmonės iš įvairių sričių ir, žinoma, buvę profesionalūs plaukikai. Jauniausias dalyvis yra 18 metų, seniausias – 85. Tarp jų buvo net ir Sovietų Sąjungos sporto meistrai. Jie perduoda savo žinias, patirtį ir pavyzdį jauniems žmonėms.

Kazachstano taurės plaukimo veteranų varžybose dalyvavo  ir 2000 m. Sidnėjaus olimpinių žaidynių dalyvė Jekaterina Shatnaya, tada ji atstovavo  triatloną. Nuo to laiko praėjo nemažai metų, tačiau Jekaterina neatsisakė šio sporto, be to, šiuo metu ji ir toliau dalyvauja daugelyje turnyrų tarp mėgėjų sportininkų ir sporto veteranų. Ir ji atvyko į šias varžybas iškart po jos pasirodymo „Ironman”, kuris prieš keletą dienų baigėsi Amerikoje,  Havajuose. Ilgas skrydis ir aklimatizacija nesutrukdė jai tapti pirma – 400 m laisvuoju stiliumi.

Pagrindinės plaukimo disciplinos, įtrauktos į Kazachstano taurę, daugiausia susideda iš klasikinių olimpinių žaidynių distancijų. Savitas turnyro ypatumas yra tai, kad labiau patyręs sportininkas gali puikiai varžytis su jaunaisiais plaukikais. Baseine visi yra lygūs.

Čia rasite varžybų rezultatus : kazachstan2018results

NUOTRAUKOS