Sudeikiuose baigtas 2019 metų atviro vandens čempionatas

Saulėtą 2019 metų rugpjūčio 10-tąją jau 11-tą kartą Sudeikiuose įvyko plaukimo maratonas. Oro ir  vandens temperatūra džiugino ir gerai nuteikė dalyvius, o jų šįkart susirinko per 72.

Nuo pat ryto prie Alaušo ežero virė tradicinė Sudeikių žuvienė, o dalyviai ruošėsi savo startams. Maratone galima buvo varžytis trijose distancijose – 5000, 2500 ir 300 metrų.

Pirmieji startavo labiausiai savo jėgomis pasitikintys plaukikai – jiems teko įveikti 5000 m distanciją. Joje besivaržančių buvo 10 – 3 moterys ir 7 vyrai. Distanciją įveikė visi plaukusieji! Pirmasis tarp vyrų distanciją įveikė Povilas Strazdas (per 1:03:26.0). Pirmoji mergina, pasiekusi finišą, buvo Rugilė Girštautaitė (jos laikas 1:13:32.0), aplenkusi ne tik savo varžoves, bet ir daugelį vyrų.

Vėliau varžėsi ir 2500 m distancijos plaukikai, jų startavo net 54. Aplenkęs visus varžovus pirmasis finišavo Tadas Lėveris (jo laikas 31:04.0, amžiaus grupė M29). Įdomu tai, kad antrasis atplaukęs Pavelas Protoščiukas beveik 20 metų vyresnis už nugalėtoją.

Tarp moterų stipriausia šį kartą buvo Kamilė Kučaitė (amžiaus grupė M27), jos laikas 34:30.0.

300 metrų senjorų ir mėgėjų plaukime dalyvavo 7 plaukikai. Šios rungties nugalėtoju tapo Tautvydas Šerepka, antrasis distanciją įveikė nusipelnęs treneris, sporto meistras senjoras Romas Bičkauskas.

Pagerbtas buvo ir vyriausias maratono dalyvis Stasys Grigas – jam įteiktas prizas ir rėmėjų dovana.

Visi dalyviai buvo apdovanoti maratono atributika, o nugalėtojai prizininkai – taurėmis, medaliais ir dovanomis. Specialiais prizais buvo apdovanota dailiausiai plaukusi dalyvė ir maratono džentelmenas.

Po varžybų dalyviai ir svečiai buvo pakviesti vaišintis tradicine Alaušo žuviene.

Šventė buvo puiki! Dėkojame ir plojame organizatoriams, teisėjams, rėmėjams, palaikiusiems nuo kranto ir, žinoma, labiausiai sau :). Iki susitikimo kitais metais toje pačioje vietoje.